Donanım

Alarm olarak kullanılabilen, bulut sistemli klavye: Das Keyboard 5Q

Das Keyboard 5Q, değişken tuş renkleri sayesinde yapmanız gereken şeyleri size hatırlatıyor.

Alarm olarak kullanılabilen, bulut sistemli klavye: Das Keyboard 5Q

Das Keyboard isimli bir firma, bilgisayar kullanırken aynı anda birden çok işi yürütmeye çalışan ve önemli işlerinin saatini kaçıran kişiler için mükemmel bir klavye üretti. Das Keyboard 5Q isimli bu klavye, tuş takımının renklendirilebilmesini kullanarak bir çeşit çalar saate görevi görüyor.

Das Keyboard 5Q'nün nasıl çalıştığını daha iyi anlatabilmek adına adına küçük bir örneklemeye başvuralım. Özel programı sayesinde kullanıcısının istediği şekilde renklendirilebilen bu klavyenin 'L' tuşunu, saat 4'e kadar hazır olması gereken bir yazı için ayarlayalım. Ayarlanan L tuşu, başka işlere daldığımız sırada bizim aksimize saatin nasıl geçtiğini unutmuyor ve saat 4'e yaklaştığında uyarı vermek amacıyla renklerini değiştirmeye başlıyor. Öncelikle yeşil, ardından turuncu ve son olarak da kırmızı olan, yanıp sönmeye başlayan L tuşu, saat 4'e ne kadar az kaldığını hatırlatıyor ve görevimizi gözden kaçırmamızı imkansız kılıyor.

Alarm sisteminin yanı sıra kendi açık kaynaklı koduna ve bulut sistemine de sahip olan Das Keyboard 5Q, Kickstarter'da gününü doldurmayı bekliyor. Kickstarter'a özel olarak 110 dolara satışa sunulan klavyenin son derece rahat ve şık olduğunu da belirtmek isterim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.