Donanım

Amazon Echo hoparlörün taşınabilir modeli geliyor

Yeni Amazon Echo hoparlör daha küçük boyutlarda ve taşınabilir olacak

Amazon Echo hoparlörün taşınabilir modeli geliyor

Amazon geçtiğimiz yılın dikkat çeken tanıtımlarından biri olan kablosuz hoparlör Echo’nun daha küçük boyutlara sahip taşınabilir modeli üzerinde çalışıyor. Wall Street Journal’da yer alan habere göre Amazon’un bir sonraki hoparlörü avuç içine sığacak kadar küçük olacak.

Amazon kablosuz hoparlör Echo’yu 180 dolardan satışa çıkardı. Daha küçük boyutlarda geliştirilen Fox isimli yeni model haliyle daha ucuz olacak. Yeni hoparlörde yerleşik bir pil olacak ve hoparlöre bir şarj ünitesi eşlik edecek.

1452581715_382775-amazon-echo-front.jpg

Kablosuz hoparlör Amazon Echo’nun kuşkusuz en önemli özelliği sahip olduğu yedi mikrofon sayesinden bulunduğu ortamdaki sesleri rahatlıkla algılayabilmesiydi. Üstelik Amazon Echo sesli komutlar için sürekli hazır kıta bekliyor. Ancak sitenin iddiasına göre Fox isimli modelde bu özellik daha uzun süreli pil kullanımı için rafa kaldırılacak. Bunun yerine Fox üzerinde bir düğme yer alacak ve hoparlör düğmeye basıldığı an sesli komutları algılayacak.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.