Donanım

AMD 2012 Yol Haritası

AMD, istemci ürün pazarlama ve yazılım yönetmeni John Taylor, Hondo (2012) ve Temash (2013) ile ilgili konuştu.


1328343840_amd.jpg

AMD, istemci ürün pazarlama ve yazılım yönetmeni John Taylor, Hondo (2012) ve Temash (2013) ile ilgili konuştu. AMD'nin küçük bilgisayar cihazları pazarında konumunu daha iyi bir yere getirmek için, ilk olarak şirketin akıllı telefon stratejisini değiştireceğini açıkladı. Şu anda AMD şirketinin, Smartphone pazarına çok az ilgisi vardı ama 2012 bu alana yatırımların yılı olacak.

Windows 8, smartphone stratejileri: Smartphone pazarında belki de bir düzine oyuncu var. Ve bunların hepsi de düşük ASP (ortalama satış fiyatı), düşük kar marjları, farklı rekabetçi dinamikler. Yani, Smartphone stratejisi üzerinde çok büyük  bir değişim söz konusu olacaktır. Windows 8 için tablet ve dizüstü bilgisayarlarda ve bunların arasındaki Cabrio veya hibrit cihazlarda , çok ince tasarımlar üzerinde çok daha fazla odaklanacağız.

AMD, Windows 8 uyumlu olan ve ultra ince dizüstü bilgisayar pazarı için büyük bir atılım yapacak. Ve zaten var olan Windows 7 uyumlu  , Hewlett-Packard ve Acer gibi dizüstü bilgisayarlar ile, kompakt dizüstü bilgisayar pazarında etkin rekabet edebileceğini göstermektedir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.