Donanım

AMD 2019'da laptoplara performans getiriyor!

AMD CES 2019 kapsamında yaptığı açıklama ile 2019 yılında mobil cihazlar için geliştirdiği ilk ürünleri duyurdu.


AMD bugün yaptığı açıklama ile 2019 yılında mobil cihazlar için geliştirdiği ilk ürünleri duyurdu.

Ultra ince ve oyuncu laptoplarını güçlendiren 2. Nesil AMD Ryzen 3000 Serisi Mobil İşlemciler; ana akım laptopları hızlı ve verimli “Zen” çekirdeği ile güçlendiren AMD Athlon 300 Serisi Mobil İşlemciler; ana akım Chromebook’ları güçlendiren AMD Athlon 300 Serisi Mobil işlemciler.

Tüm bunlara ek olarak AMD, bu çeyrekten başlayarak oyuncuların, içerik üreticilerin ve meraklıların Radeon Grafikli AMD Ryzen İşlemciler tarafından güçlendirilen tüm sistemlere, en yeni GPU özelliklerini ve oyun iyileştirmelerini getirmek için Radeon Software Adrenalin yazılımını yüklemelerini sağlayacak.

12nm üretim teknolojisi üzerine inşa edilen yeni AMD Ryzen 3000 Serisi Mobil İşlemciler, sınıfının en iyisi performansı, muhteşem eğlence deneyimi ve teknoloji harikası özelliklerinin yanında, rakiplerine göre büyüleyici performans geliştirmeleri de sunuyor.

AMD 2019'da laptoplara performans getiriyor!

Yeni AMD Ryzen mobil işlemciler şu özellikleri barındırıyor:

  • Wake on Voice, Modern Standby, akıcı PC oyunları ve 4K HDR Streaming yeteneği gibi eğlenceli ve ilgi çekici özellikler
  • 10 saate kadar video oynatımı sunan pil ömrü
  • AMD Ryzen 7 3700U, medya düzenlemeyi Intel Core i7-8550U’dan %29’a kadar daha hızlı yaparken, and the AMD Ryzen 5 3500U ise web sayfalarını Intel Core i5-8250U’dan %14’e kadar daha hızlı yükleyebiliyor

Kullanıcılar, ilk 2. Nesil Ryzen Mobile ile güçlendirilen laptopları 1. Çeyrekten itibaren alabilecekler, ayrıca 2019 yılı boyunca yeni sistemler de piyasaya sürülecek. Bu yeni laptoplar, bu yıl içerisinde Acer, ASUS, Dell, HP, Huawei, Lenovo ve Samsung tarafından satışa sunulacak.

2019’un ilk çeyreğinde AMD, AMD.com üzerinden tüm Radeon Vega Grafikli Ryzen İşlemciler için düzenli Radeon Software Adrenalin güncellemeleri sunacak. Böylece yeni oyunlar ve özellikler, gelişmiş performans ve daha güçlü kararlılık için sık destek sağlanacak.

AMD aynı zamanda kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak için “Zen” tabanlı Athlon Mobile işlemcileri de sunarak, mobil kullanımı neredeyse tüm bütçelere yaymayı mümkün kılacak. Bu ürünler de 2019’un başlarında piyasada olacak.

Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi özel sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
YAKUP
AMD RYZEN ŞUAN PİYASADA POPÜLER GÖRÜNÜYOR AMA LAKİN İNTEL FİRMASINDAN AMD RYZEN GİBİ İŞLEMCİ İŞLEMCİ BEKLERİZ
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.