Donanım

AMD, Nvidia ve Synaptics yöneticilerini işe aldı

AMD bugün eski Nvidia ve Synaptics yöneticilerini işe aldığını duyurdu.


AMD tarafından yapılan açıklama ile Mike Rayfield’ın AMD Radeon Technologies Group’a kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdür, David Wang’ın ise mühendislikten sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak katıldığını duyuruldu.

Rayfield, AMD’nin tüketici, profesyonel ve yarı özelleştirilmiş grafik ürünleri konusunda grafik bölümüyle ilgili tüm stratejik ve kurumsal yönetimden sorumlu olacak.

Wang ise AMD grafik ürün ve teknolojileriyle ilgili teknik strateji, mimari, donanım ve yazılım da dahil olmak üzere grafik mühendisliği konusunda her konuda sorumlu olacak.

Rayfield; AMD’ye, büyüme, derin müşteri ilişkileri ve sonuç alma konusunda teknoloji endüstrisindeki 30 yılı geçen deneyimini sunacak. AMD’ye katılan Rayfield, önceki görevinde Micron Technology firmasında kıdemli başkan yardımcısı ve Mobil İş Ünitesi genel müdürü olarak görev yaptı.

Rayfield’ın liderliği altında Micron’un mobil bölümü, büyük bir gelir artışı ve yüksek karlılığa ulaştı. Bu görevinden önce ise Rayfield, Tegra’nın geliştirildiği bölümün başındaki isim olarak Nvidia’da Mobil İş Ünitesi genel müdürlüğü de yapmıştır.

25 yılı aşkın bir grafik ve silikon geliştirme deneyimine sahip olan Wang, derin teknik uzmanlığının yanında, karmaşık silikon geliştirme konusundaki mükemmel geçmişini de AMD’ye getirmiş olacak.

Wang; AMD’ye, Synaptics ürünlerindeki silikon sistemlerin geliştirilmesinden sorumlu Sistem Silikon Mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı olduğu Synaptics’ten katılıyor. Wang’ın liderliğinde Synaptics, tasarım ekibini işe alımlar ve organik büyüme ile dörde katladı. Synaptics’e katılmadan önce, GPU’lar, CPU’lar ve APU’lar gibi AMD işlemci ürünlerinde SOC geliştirmesinden sorumlu olarak AMD’de kurumsal başkan yardımcısı görevini yaptı.

Wang bu görevlerinden önce ATI, ArtX, SGI, Axil Workstations ve LSI Logic gibi şirketlerde çeşitli teknik ve yönetim pozisyonlarında yer aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.