Donanım

AMD, Oculus ve Alienware güçlerini birleştirdi!

AMD, AMD Radeon™ R9 GPU’ları ve geçtiğimiz günlerde Lumiere Ödülü’nü kazanan LiquidVR teknolojisi ile Oculus’e hazır bilgisayarlara


AMD, Oculus ve Dell, Oculus uyumlu Alienware bilgisayarlara güç sağlamak üzere işbirliği yaptı. AMD Radeon R9 grafik kartları ile donatılacak bilgisayarlar, 999 dolardan başlayan fiyatlar ile pazara sunulacak. Tüketicilere muhteşem bir oyun ve sanal gerçeklik deneyimi sunmak için bilgisayarlar AMD’nin LiquidVR teknolojisi ve Graphics Core Next mimarisi kullanılarak tasarlandı.

1444814488_1444810614r9390blackreflectivergb10inch.jpg

AMD geçen Mart ayında LiquidVR teknolojisi ile dünyadaki tüm geliştiricilere ve kullanıcılara sanal gerçeklik deneyimi sağlayacak bir girişim başlattığını duyurmuştu. Sanal gerçeklik deneyimi sırasında konforu sağlayan düşük gecikme süresine imkan veren AMD LiquidVR; sanal gerçeklik başlıklarına da tak-çıkar uyumluluğu sağlıyor. Geliştiricilere ve içerik yaratıcılarına sanal gerçeklik ortamlarında gerçek hayata yakın deneyim veren AMD LiquidVR teknolojisinin geliştirilmesinde AMD GPU yazılım ve donanım sistemlerinin çok önemli bir payı bulunuyor.

1444814504_1444810620r9390straighton4cxl.jpg

LiquidVR teknolojisi geçtiğimiz günlerde açıklanan prestijli Lumiere Ödülleri’nde “İnovasyon ve Teknoloji” ödülüne layık görüldü. Sektörde öne çıkan teknoloji ve ürünlere verilen Lumiere Ödülleri, yaratıcı sanatlar ve bilimler konusunda dünyanın önde gelen şirket ve organizasyonlarını temsil eden İleri Görüntüleme Derneği (Advanced Systems Society) tarafından düzenleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.