Donanım

AMD ve Nvidia, Eylül ayında GPU fiyatlarını önemli ölçüde düşüreceklerini söyledi

Advanced Micro Devices ve Nvidia  gibi şirketler, grafik işlem birimlerinde (GPU'lar) daha fazla fiyat indirimi uygulayacaklar.

AMD ve Nvidia, Eylül ayında GPU fiyatlarını önemli ölçüde düşüreceklerini söyledi!

Advanced Micro Devices ve Nvidia  gibi şirketler, kalan envanterlerini satmak için grafik işlem birimlerinde (GPU'lar) daha fazla fiyat indirimi uygulayacaklar.

AMD ve Nvidia, Eylül ayında GPU fiyatlarını önemli ölçüde düşüreceklerini söyledi

Worldwtoc'un bir sonucu olarak, çeşitli farklı alanlarda arz kıtlığı yaşandı ve kripto para piyasası, sınırlı GPU arzını toplu olarak satın alıyor ve scalper'lar bunları aşırı oranlarda ikinci el satıyor. 

Bu, yalnızca yeni bir GPU satın almayı olduğundan daha zor ve maliyetli hale getirdi. Bununla birlikte, 28 Ağustos'ta Taiwan Economic Daily tarafından yayınlanan bir rapora göre, AMD ve Nvidia'nın önümüzdeki ay fiyatlarını önemli ölçüde düşüreceği söyleniyor.

Xiao Junhui, "Nvidia CEO'su Huang Renxun, halka açık bir şekilde stok fazlası sorunu olduğunu, indirimli fiyattan satış yapıldığını ve Tayvan fabrikalarının işletilmesinde işbirliği yapma baskısı olduğunu söyledi" dedi.

AMD ve Nvidia, Eylül ayında GPU fiyatlarını önemli ölçüde düşüreceklerini söyledi - Resim : 1

MyDrivers aynı zamanda şunları ekledi :

"Grafik kartı üreticileri, başta NVIDIA ve AMD ürünleri olmak üzere Eylül ayından itibaren yeni bir fiyat indirimi dalgası başlatacak ve fiyat indirimi öncekinden çok daha güçlü olacak ve bu da maliyet baskısını daha iyi hafifletebilecek."

Ethereum madenciliği

Belki de bu kadar önemli olan bir diğer gelişmede, kripto piyasasının çöküşü. Zira bu durum, ikincil piyasada kullanılmış GPU'ların aşırı arzına neden oldu. Ethereum ( ETH ) madenciliğinin şu anda devam etmekte olduğu geçiş döneminin bir sonucu olarak, bu modelin Eylül ayı boyunca da devam etmesi bekleniyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.