Donanım

AMD'de 2. çeyrek finans raporları yüzlerin gülmesine sebep oldu

2014’ün ikinci çeyreğini 1,44 milyar dolar ciro ile tamamlayan AMD, yaklaşık 1 milyar dolarlık büyüklüğe yaklaştı.

AMD'de 2. çeyrek finans raporları yüzlerin gülmesine sebep oldu

Dünyanın lider mikroçip üreticilerinden AMD, 2014 ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Dönüşümüne hız kazandıran ve stratejilerini de bu yönde ilerleten AMD, bu sonuçlara göre çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı bile.

Şirket, 2014’ün ikinci çeyreğinde toplam 1,44 milyar dolar ciro elde etti. Bu rakam bir önceki çeyreğe oranla yüzde 3, uzun vadede ise yüzde 24 oranında artış anlamına geliyor. Yüzde 35 brüt kar elde ettiğini açıklayan şirket, çeyrek sonunda elde edilen nakit, nakit eşdeğerleri ve menkul kıymetlerle toplam 948 milyon dolar büyüklüğe de ulaştı. Bu miktar ile daha önce hedeflenen minimum 600 milyon dolar eşiği önemli ölçüde aşılırken, 1 milyar dolarlık optimal hedefe oldukça yaklaşıldı.

AMD'nin büyümesi ve ürünlerinde çeşitllik göstermesi oldukça önemli. Zira yeni nesil konsolların yonga setlerini AMD yapıyor. Yeni nesil oyunlarda işlemcinin yükünü hafifletecek "Mantle" teknolojisnin gelişmesi ve yaygınlaşması için 2.çeyrek finans raporları büyük önem taşımaktaydı.

1407926436_mantle1920.jpg

AMD'yi kutluyor ve rekabete devam etmesini diliyoruz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.