Donanım

AMD'den açıklama : GPU enerji verimliliğinde açık ara öndeyiz.

Yeni 28nm teknolojisiyle ekran kartı piyasasında yeni bir çağ başlıyor.


AMD'nin Radeon HD 7900 teknik sunumuna ait yeni detaylar gelmeye devam ediyor. İnternet ortamına sızdırılan son döküman, Radeon HD 7970'in çoklu GPU kurulumlarındaki enerji verimliliğini yansıtıyor. Yüksek performans elde etmek isteyen bilgisayar kullanıcıları için veya GPGPU uygulamaları için daha fazla sayıda ekran kartına ihtiyaç duyanlar için enerji verimliliğini de dikkate alan AMD, ZeroCore isimli teknolojisiyle, 28nm ile  üretilen yeni nesil ekran kartlarında özellikle masaüstünde yani yoğun GPU gücü gerektirmeyen durumlardaki güç tüketimini de önemli ölçüde aşağı çekiyor.

28nm üretimde kullanılan ZeroCore teknolojisiyle Radeon HD 7970'in masaüstündeki güç tüketimini 3 Watt'ın altına(yanlış okumuyosunuz!) kadar düşürdüğünü söyleyen AMD, dörtlü GPU kurulumlarına yönelik rekabette de ciddi oranda önde olduğunu belirtiyor. Nvidia cephesinde Quad SLI teknolojisi ile yapılan kurulumda her ekran kartının belli oranda güç tükettiğini söyleyen AMD, Radeon HD 7970'in Quad Crossfire kurulumlarında master kart dışındaki diğer tüm kartları ultra-düşük güç tüketim moduna alarak toplamda Nvidia'nın 1/4 oranında güç tüketildiğini belirtiyor.

http://4.bp.blogspot.com/_KltGV0kj344/TN23xRssEfI/AAAAAAAAABs/yf0zbt7biC4/s1600/ScreenShot152.png

Yorumlar
Misafir
fiyatları nasıl bunların Önder bey?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.