Donanım

Android işletim sistemli Philips TV’ler süper hızlı ve akıcı

Philips TV’ler, Android işletim sistemli TV’lerle artık akıllı telefon ve tabletlere daha da yakın.

Android işletim sistemli Philips TV’ler süper hızlı ve akıcı

Dünyada ve Türkiye’de Philips markalı televizyonları pazara sunan TP Vision, Android işletim sistemli Philips TV yelpazesinin detaylarını açıkladı. Full HD 8100 ve Ultra HD 8800 serisi, TV ve oyun oynama deneyimini daha akıllı ve hızlı hale getirmek için Android işletim sistemi ile çalışıyor. Bu modeller, Google Play sayesinde, başka hiçbir Philips TV’de olmadığı kadar çok sayıda özel video ve oyun uygulamasına erişim sağlıyor.

Avrupa’nın ilk Android işletim sistemli Philips Ambilight TV’leri

Philips 8000 modelleri, Avrupa, Rusya ve Türkiye’de pazara sunulan ilk Android tabanlı televizyonlar oldu. Bu modeller, popüler Google™ hizmetlerine ve aralarında Google Chrome™ tarayıcı, YouTube™, Google Movies, Google Music ve Google aramanın da bulunduğu popüler hizmetlere erişim sağlıyor.

 1399548685_8800tvsmartambilight.jpg

Her iki dünyanın en iyi özellikleri birarada

Android işletim sistemli Philips TV’ler, Google Play’in geniş yelpazeye yayılan video on demand (online film kiralama) uygulamaları ve Spotify üzerinden müzik ve Cloud TV üzerinden yüzlerce çevrimiçi TV kanalının da aralarında bulunduğu Philips Smart TV imkanlarını birleştirerek daha akıllı bir TV deneyimi sağlıyor.

Google Chrome tarayıcı ™ sayesinde yeni Philips televizyonlarda sesle arama yapmak da mümkün

Zengin çeşitliliğe sahip kapsamlı oyun oynama seçeneği

Son derece hassas Android işletim sistemi ve güçlü dört çekirdekli (8100), hatta altı çekirdekli işlem gücüyle (8800) Philips TV’ler tüketicilere oyun oynama konusunda da yeni bir deneyim sunuyor. Philips Android TV sahipleri, Google Play üzerinde en basitinden en üst düzey oyunlara kadar geniş bir yelpazeye yayılmış oyunlardan yararlanabiliyor. Mümkün olan en konforlu oyun oynama deneyimini sağlamak üzere, oyunlar işaretleyici ve imleç veya ayrı bir kontrol cihazı üzerinden oynanabiliyor.

Birinci sınıf resim kalitesi

Philips 8000 serisi üstün görüntü kalitesi sunuyor. 800 Hz Perfect Motion Rate ve Süper Çözünürlük (8100veya 1000 Hz Perfect Motion Rate Ultra ve Ultra Çözünürlük (8800) mükemmel hareket netliği sağlıyor. Bunlar aynı zamanda ekranların muhteşem kontrastını daha da genişletmek üzere oda içi ortamdaki ışığa bağlı olarak LED arkadan aydınlatmayı dinamik olarak uyum sağlayan sensör tabanlı Micro Dimming Pro teknolojisine de sahip. Bu teknoloji, derin siyahlar ve parlak beyazlarla etkileyici bir kontrast sunuyor.

İlk Android tabanlı Ultra HD TV’ler

8800 serisi Android’i Ultra HD 4K TV dünyasına getiriyor. Bu seri, her türlü içeriğin muazzam netlik ve detay ile 4K Ultra HD çözünürlükle görüntülenmesini sağlamak üzere Ultra Çözünürlük’e sahip ve Full HD televizyonlara göre 4 kat daha kaliteli görüntü sağlıyor.

Oyun oynama modlu 4 taraflı Ambilight

Philips 8000 serisinde, gelişmiş oyun oynama yeteneklerini daha da iyileştirmek için yeni entegre Ambilight oyun oynama moduna sahip 4 taraflı Ambilight da bulunuyor. Bu, Ambilight’ın hızlı hareket eden aksiyon ve spor oyunu sahnelerini hızlıca takip ederek kesinlikle sarmalayıcı bir oyun oynama deneyimi sunmasına imkan veriyor.

Akıllı cihazlar ile pürüzsüz ara bağlantı

Philips TV’ler, Apple iOS’i destekleyen cihazlar ile sorunsuz bağlanabilirliği korurken Android ile çalışan akıllı telefon ve tabletlere daha da yakınlaşıyor. Geniş ara yüz ve çıkış seçeneklerinin yanı sıra, mobil cihazlar ile TV arasında kablosuz aktarılmasına imkan sağlamak üzere Philips TV Remote uygulaması, Wi-Fi Miracast™ ve SimplyShare’i de destekliyor. MultiRoom izleme, içeriğin evin herhangi bir yerindeki ikinci bir TV’ye aktarılmasına imkan veriyor.

 

 

Philips 8000 serisi teknik özellikler*

 

55PFS8109

55PUS8809

Ekran

1920x1080 pikselli Full HD LCD

3,840x2,160 pikselli 4K Ultra HD LCD

Ekran boyutları

55 inç / 139cm

 

55 inç / 139cm

Aygıt yazılımı

Android OS 4.2.2 (Jelly Bean)

Ambilight

4 taraflı

3 taraflı

Dahili Amiblight+hue, Duvar rengine uyarlanma, Oyun modu, Dinlenme ışık modu

Görüntü Güçlendirme:

Perfect Pixel HD, 800 Hz Perfect Motion Rate, Micro Dimming Pro,  Mükemmel Doğal Hareket, Süper Çözünürlük

Perfect Pixel Ultra HD, 1000 Hz Perfect Motion Rate Ultra, Micro Dimming Pro, Mükemmel Doğal Hareket, Ultra Çözünürlük

3D-TV

Aktif 3D, 2 Oyunculu Tak Ekran Oynama, Premium 2D-3D dönüştürme, Otomatik 3D Yayın Algılama

Android TV

 

Android OS: 4.2.2 (Jelly Bean)

Önceden yüklenmiş uygulamalar: Google Chrome™, Tarayıcı, Arama, Sesli Arama, Google™Play Movies, Google™ Play Music, YouTube  Google PlayStore uygulamaları: TV kütüphaneleri, TV oynatıcı, ve TV üzerinde çalışan daha birçok uygulama …

Uygulamaları yüklemek için mevcut bellek büyüklüğü: 2.7 GB

Smart TV

İnteraktif TV: HbbTV* Smart TV uygulamaları : Kaçırılan programları izleme, Netflix*, Spotify, Çevrimiçi Video mağazaları, Skype, Çevrimiçi uygulamalar Sosyal TV: Skype, Facebook, Twitter

Akıllı kullanıcı etkileşimi*

SimplyShare, Wi-fi Miracast, MultiRoom
TV Remote uygulaması

Klavyeli,mouse özellikli ve sesli uzaktan kumanda,

Bağlanabilirlik:

4 HDMI, 3 USB, 1 Scart, 1x YPbPr, Wi-Fi, Ethernet LAN RJ45, 2x CI+, EasyLink (HDMI-CEC), Digital Audio çıkışı

4 HDMI (1x with HDCP 2.2), 3 USB, 1 Scart, 1x YPbPr, Wi-Fi, Ethernet LAN RJ45, 2x CI+, EasyLink (HDMI-CEC), Digital Audio çıkışı

Ses

30Watt (RMS)
HD Stereo, Ambi wOOx, Doğal Ses

İşlem Gücü

Dört Çekirdek

Altı Çekirdek

Yayın alma

DVB-T/T2/C/S/S2 Twin Tuner

Set kalınlığı

13 mm: 55 inç

 

38mm: 55 inç

Aksesuarlar:

2 x 3D aktif Gözlük, Edge feet stand

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.