Donanım

AOC, 60ID serisi göz dolduruyor!

Dorsten, 20 Haziran 2012 – AOC, 60ID serisi ile ofis ve evdeki standart uygulamalar için tasarlanmış ekran ürünleri ailesini sunuyor.

AOC, 60ID serisi göz dolduruyor!

Ofis kullanımı, multimedya ya da oyun oynama amaçlı. 60ID serisi yaygın olarak kullanılan bütün uygulamaların kolayca üstesinden geliyor, dokulu ve ince çerçeveleriyle her çalışma ortamında hoş bir görüntü sunuyor. Şirketler, ürün ailesinin farklı özellikleri sayesinde birbirinden farklı çalışma ortamlarının özel gerekliliklerine cevap verebiliyorlar. Aynı zamanda 60ID ekranları göze batmayan ve tek tip tasarımları sayesinde neredeyse her açık ofise uyum sağlıyor – böylece birbirinden farklı pek çok monitörün oluşturduğu karmaşık görünüm artık bitiyor.

1340287677_60id.jpg

Boyutlar ve formatlar

Ekranlarda en ileri LED teknolojisi kullanılıyor ve 48.1 cm (19”)’den 60.9 cm (24”)’ye kadar çıkan farklı ekran büyüklükleri sunuluyor. Klasik mat siyah yüzeyli modellerin farklı görüntü oranları da bulunuyor: Standart 16:9 geniş ekran formatının yanı sıra, 16:10 formatı da özellikle ofiste kullanışlı olabilecek ebat avantajları sağlıyor.


Güçlü performans, az tüketim
Sahip oldukları 250 cd/m² parlaklık, 1000:1 statik kontrast oranı (dinamik: 20,000,000:1), 2 ms ve 5 ms (GtG) arasındaki tepki süreleri sayesinde, 60ID ailesinin bütün üyeleri canlı ve son derece keskin görüntüler sunuyor. Modern LED teknolojisi sayesinde modeller sadece çok ince olmakla kalmıyor, aynı zamanda standart kullanımda oldukça enerji verimliler: Boyutlarına bağlı olarak, sadece 26 ila 42 wattlık enerji kullanıyorlar. Akıllı kullanım modları enerji tüketimini daha da düşürmeyi sağlıyor: Enerji kullanımı stand-by modunda, yarım watt’ın bile altına düşüyor. 60ID modelleri EPEAT Gold veya TCO 5.0 gibi sıkı kontrollü çevre sertifikalarının gerekliliklerini karşılıyor.

1340287806_aoc60id-1024x880.jpg

Her amaç için doğru ekran
60ID serisinin hepsi eğim işlevine sahip. Aynı zamanda modele bağlı olarak monitörün rotasyonuna olanak tanıyan yükseklik ayarı ve monitörü manzaradan portre moduna birkaç saniye içinde geçirmeyi sağlayan dönebilme ve pivot özelliklerini de sunuyor. Ofis kullanımında çözünürlükler 1440 x 990 pikselden başlayıp yüksek çözünürlükteki resim veya video sinyallerinin doğal şekilde görüntülenebilmesi için Full HD (1920 x 1080 piksel)’ye kadar uzanıyor. Bazı modellerde her birinde dört adet USB 2. 0 port çıkışı olmak üzere USB hubları bulunuyor, bu sayede flash sürücülere, sabit sürücülere ve dijital kameralara kolay bir bağlantı sağlanmış oluyor. Dijital DVI-D ve HDMI portları seçilen modellerin bağlantı seçeneklerini tamamlıyor.

Akıllı özellikler
Her 60ID ekranı HDCP uyumlu, VESA duvar montaj standartlarını yerine getiriyor, entegre hoparlörlere ve Kensington lock için güvenlik slotuna sahip. Akıllı i-Care yazılımı görüntüleme rahatlığını arttırıyor ve aynı zamanda enerjiden de tasarruf ediyor: Ortamdaki ışığı ölçen sensör, LED arka aydınlatmanın yoğunluğunu otomatik olarak ayarlıyor. AOC, Ionic Breeze sayesinde, çalışma ortamındaki havayı temizlemek için entegre edilmiş yüksek voltaj iyonlaştırıcı da sunuyor.

60ID monitörlerinin Haziran 2012’den itibaren piyasada olması bekleniyor. Perakende fiyatları 153 USD’dan başlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.