AOC, AMD FreeSync Destekli Monitörlerini Tanıttı

AMD FreeSync™ ile dinamik yenileme hızları oyun oynamayı makul bir fiyata geliştiriyor

AOC, AMD FreeSync Destekli Monitörlerini Tanıttı

Ekran piyasasının önde gelen küresel markalarından biri olan AOC, bugün AMD FreeSync™ ‘i destekleyen ilk iki oyun monitörü modelinin piyasaya çıktığını duyuruyor - AMD FreeSync™ dinamik yenileme hızlarını sunan, görüntü kırılmasını ve tutukluğunu ortadan kaldırırken aynı zamanda engelsiz hızlı girdiyi sağlayan tamamen açık bir teknoloji. Gelmiş geçmiş en akıcı oyun deneyiminin keyfini çıkarmak için oyuncuların sadece AMD uyumlu grafik adaptörüne ve sürücüye, bir de AMD FreeSync™ AOC oyun monitörüne ihtiyacı var. Yepyeni AOC G2460PF ve G2770PF modelleri, tüm bu oyun deneyimini geliştiren özellikleriyle önceki modellerle aynı fiyattan sunulacak. Modeller, 2015 Eylül ayında piyasada bulunabilecek. G2460PF’nin üretici tarafından tavsiye edilen perakende satış fiyatı 469 USD (KDV hariç). G2770PF’nin fiyatı ise henüz belli değil.

AOC G2460PF

1435049241_g2460pf.png

AOC ve AMD FreeSync™ ile Üst Düzey Akıcılık

Oyun oynama mümkün olduğunca akıcı olmalı, ancak bunun için GPU ve monitör yenileme oranlarının kusursuz senkronizasyonu şart. AMD FreeSync™ sayesinde, bunu, performanstan ödün vermeden de uygun fiyata elde etmek artık mümkün. Bu teknoloji, kırılma ve tutukluğun hiç olmadığı bir oyun deneyimi sunarken, kare sayılarını ve girdi hızını da maksimum düzeyde tutuyor.

AMD FreeSync™, dinamik yenileme oranlarını elde etmek için endüstri standardı olan DisplayPort™ Adaptive-Sync’i kullanıyor. Bir başka deyişle, GPU monitöre yeni bir görüntü yollarken eşzamanlı olarak monitörü de güncelliyor, bu da iki cihaz arasında mükemmel bir senkronizasyonla sonuçlanıyor. Bütün bu yeni AMD teknolojisi için ek bir donanıma ihtiyaç yok ve ürün, açık standartlara sahip, üstelik nihai ürün fiyatlarını yükselten lisans ücretleri de yok.

AOC G2770PF

1435049283_g2770pf.png

AOC G2460PF ve G2770PF Modellerindeki Önemli Oyun Özellikleri

Rekabetçi oyunlar için yapılmış monitörler 1 ms tepki süresi ve 144 Hz’lik yenileme hızı olmadan düşünülemez; işte AOC G2460PF ve G2770PF de bu gerekli özellikleri desteklerken aynı zamanda da bulanıklığı ve kırılmayı kontrol altında tutuyor. AOC aynı zamanda 80 milyon dinamik kontrast oranıyla yüksek görsel derinlik ve detay sağlarken gözlerdeki zorlanmayı ve yorgunluğu azaltan i-Care technolojisini de uyguladı. Dahili Kensington Güvenlik Kilidi monitörü LAN partilerinde güvenli tutuyor, böylece sahipleri oyun donanımını en ufak bir endişe duymaksızın terk edebiliyorlar. Yine de, mükemmel monitör ergonomisi ve ekstra rahat yükseklik ve eğilme ayarı sayesinde böyle bir duruma pek de sık rastlanmayacaktır.