Donanım

AOC ve Philips monitörleri 2014’ün üçüncü çeyreğinde büyüdü

AOC ve Philips monitörleri, büyümekte olan 27 inçlik ekran segmentinde Avrupa’nın bir numarası olan ortak konumlarını sağlamlaştırıyor.

AOC ve Philips monitörleri 2014’ün üçüncü çeyreğinde büyüdü

Bazı piyasalardaki bu zorlayıcı koşullara rağmen, Philips monitörlerinin lisans ortağı AOC ve MMD, büyüme stratejilerini başarılı bir şekilde devam ettirerek pazar paylarında daha fazla olumlu ilerleme elde ettiler. AOC ve MMD, dünyanın önde gelen ekran üreticisi TPV’nin alt kuruluşlarıdır.

AOC ve MMD’nin EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Thomas Schade “Süreklilik gösteren inovasyon odağımızın ve müşteri merkezli yaklaşımımızın pazar paylarımıza olumlu şekilde yansıdığını görmekten çok memnunuz ve gururluyuz” diye belirtti ve bu sözleri pazar analisti Context firmasının en son piyasa rakamları ile de doğrulanmakta. Schade sözlerine şunları da ekledi: “Her iki markamızla da – AOC ve Philips ile – piyasanın tüm segmentlerinde müşterinin ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi ürünler ve çözümler sunuyoruz.. Bu durum, satış ve pazarlama stratejimizle birleştiğinde, pazar payımızdaki bu mükemmel sonuçlarla kendini gösteren başarımızı beraberinde getiriyor”.

1421071824_ekran-resmi-2014-10-25-181318.png

Piyasadaki genel başarı, büyüyen 27 inçlik monitör segmentinde de çok olumlu bir gelişme ile birleşti. Geçen yılın üçüncü çeyreğine kıyasla, iki marka birlikte, bir defa daha, 2014’ün üçüncü çeyreğinde pazar paylarını artırdılar. Böylece bu segmentte Philips ve AOC birlikte birinci sırayı paylaştı.

Thomas Schade, sözlerine şunları ekledi: “Hedefimiz, her zaman piyasaya inovasyon ile önderlik etmek ve gelişmenin ön sırasında yer almak. Çok erken aşamalarda, kullanıcının verimliliğini artıran geniş ekran ve daha yüksek çözünürlük segmentine yatırım yaptık. Şimdi ise ileriyi gören stratejimizin sonuç verdiğini görebiliyoruz.”

Philips monitörleri Türkiye’de 1 Numara

Piyasanın son çeyrekte tekrar biraz büyüdüğü Türkiye’de, iki marka da lider konumunu korudu. Philips, yüzde 16’dan fazla pazar payı ile birinci sırada geliyor. Her iki marka birlikte, Türkiye monitör piyasasının yüzde 23’ünden fazlasını oluşturuyor. Büyüyen 27 inç segmentinde ise, şu anda her iki marka birlikte ikinci sırada geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.