Donanım

Apple 12 Eylül'de hangi ürünleri tanıtacak?

Apple 12 Eylül tarihinde düzenleyeceği etkinlikle başta 3 yeni iPhone modeli olmak üzere bir dizi ürün tanıtacak. Apple 12 Eylül'de tanıtacağı ürürleri sizler için bir araya getirdik.

Apple 12 Eylül'de hangi ürünleri tanıtacak?

Telefon modelleri bazı markaların da yaptığı gibi) her yıl aynı tarihte tanıtan Apple, bu yıl geçen yılla aynı gün olan 12 Eylül 2018 tarihinde yeni ürünlerini duyuracak. Şirketin ABD'deki merkezi olan Apple Park'taki Steve Jobs Theatre'da gerçekleştirilecek etkinlikle ilgili uzun zamandır birçok iddia farklı kaynaklarda bulunabiliyor.

3 yeni iPhone modeli geliyor!

Türkiye saati ile 20:00'da başlayacak etkinlikte 3 yeni iPhone modelinin tanıtılmasına kesin gözle bakılıyor. Bu üç modelden ikisinin OLED ekranlı 5.8 inç ve 6.5 inçlik telefonlar olması bekleniyor. Bir diğer telefon ise 6.1 inç boyutunda LCD ekranlı bir iPhone modeli olacak. Basın davetinde bulunan simgeyi yorumlarsak Home tuşunun ortadan kalkma ihtimalinin olduğunu da belirtelim. Yani yeni iPhone modellerinde Home tuşu bulunmayabilir. iPhone X modeli ile beraber Home tuşu kaldırılmıştı. Ancak iPhone 8 serisinde halen bu özellik bulunuyor. Yeni modellerde Home tuşunun tamamen kaldırılması gündemde olabilir.

Apple 12 Eylül'de hangi ürünleri tanıtacak? - Resim : 1

Her üç iPhone modelinde de kablosuz şarj özelliğinin bulunması bekleniyor. Ayrıca FaceID desteği, USB-C Type-C destekli 18 Watt adaptörün de kutusundan çıkması bir diğer beklenti. Telefonlarda yeni nesil A12 işlemci kullanılacağı da gelen bilgiler arasında. Bu işlemcinin yüzde 20'ye kadar güç artışı, yüzde 30'a kadar grafik performansı artışı sunacağı da iddialar arasında.

iPhone modellerinde kameranın daha da geliştirilmesi bekleniyor. Ancak bu beklenti üst düzeyde değil. Son yıllarda yaptığı güncellemelerde kamera performansını çok artırmayan Apple'ın yine de ufak tefek güncellemeler yapması mümkün görünüyor.

Apple Watch Series 4

Sızan fotoğraflara bakacak olursak Apple 12 Eylül'deki etkinlikte Apple Watch Series 4 modelini tanıtacak. İki farklı boyutta gelmesi beklenen akıllı saatin yeni nesil S4 işlemcisinden güç alacağı düşünülüyor. Ortaya çıkan fotoğrafa bakacak olursak akıllı saat önceki modele göre yüzde 15 oranında büyük bir ekrana sahip olacak.

Apple 12 Eylül'de hangi ürünleri tanıtacak? - Resim : 2

AirPower

Etkinlikte duyurulması beklenen bir diğer ürün ise AirPower. Firma daha önce bu ürünü duyurmuş ancak detay vermemişti. Çeşitli Apple ürünlerini kablosuz olarak şarj etmeyi sağlayan bu kablosuz şarj matı da etkinlikte tanıtalacak. Fiyatının 199 dolar olması beklenen bu matın AirPods ve Apple Watch gibi cihazları kablosuz olarak şarj etmesi bekleniyor.

iPad Pro modelleri yenilebilir

Bir diğer yüksek ihtimalli ürün ise yenilenen iPod Pro modelleri. İddialar doğruysa etkinlikte 11 ve 12.9 inç boyutlarında iki yeni iPod Pro modeli tanıtılacak.

Etkinlikte HomePod ve yeni MacBook modellerinin tanıtılacağını iddia eden kaynaklar da bulunuyor. Ancak bence bu iddiaların doğruluğu bulunmuyor. Yine de düşük bir ihtimal olduğunu belirteyim. Ayrıca AR gözlük, kulaklık, Apple Car yeniliklerinin ise etkinlikte yer alması düşük bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
Sefser
Resime bakarsak gene iphone 10 serisi centikli erkan ile devam edecek....
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.