Donanım

Apple 3 nm yonga setine geçmeyi planlıyor!

Apple'ın, TSMC şirketinin önümüzdeki yıl üretimine başlayacağı 3 nm mimarisine sahip çipin ilk müşterisi olması bekleniyor.

Apple 3 nm yonga setine geçmeyi planlıyor!

En büyük çip üreticileri arasında olan TSMC, önümüzdeki yıllarda 3 nm mimarisine sahip çipin üretimine başlayacaklarını belirtti. Yeni çiplerin bir sıkıntı çıkmadığı taktirde 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

Apple'ın şimdiden yeni çiplerden sipariş verdiği söyleniyor. 

Apple 3 nm yonga setine geçmeyi planlıyor!

TSMC, önümüzdeki yıllarda 3 nm mimarisine sahip yonga setleri üretmeye başlayacaklarını söyledi. Yeni çiplerin daha düşük güç tüketimiyle daha yüksek performans elde edeceği söyleniyor.

Şirketin CEO'su Wei Zheija, yapmış olduğu açıklamada 3 nm çip sürecinin sorunsuz ilerlediğini söyledi. 2021 yılında deneme sürecine başlayacak olan şirket, 2022 yılının ortalarına doğru seri üretime başlamayı hedefliyor. Her şeyin hedeflendiği gibi olması durumunda yeni çiplerin 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Apple 3 nm yonga setine geçmeyi planlıyor! - Resim : 1

Yayınlanan bir rapora göre Apple şimdiden yeni çiplerin siparişini verdi. Apple'ın yeni nesil 3 nm çipleri hem telefon ve tabletlerinde hem de yeni Macbook dizüstü bilgisayarlarında kullanması bekleniyor. İşler planlandığı gibi ilerlediği taktirde 2022 yılında üretilen yeni iPhone modellerinin 3 nm teknolojisiyle üretilen yonga setine sahip ilk akıllı telefon olması bekleniyor. Yeni çipler sayesinde dizüstü bilgisayarların ve akıllı telefonların daha az güç harcayarak çok daha fazla performans göstermesi bekleniyor. 

Batarya alanındaki gelişmeleri de hesaba katarsak, ilerleyen yıllarda akıllı telefonların kullanım sürelerinin daha uzun olacağını söylemek mümkün.

Yorumlar
💎G@kko💎
Yapucuk bişeyler iphon
Cevapla
💎G@kko💎
Apil kendi sonunu hazirli bu fiyat politikasınan bi gün bitme noktasına gelicci
Cevapla
💎G@kko💎
Apple candır en kaliteli cihazları üretiyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.