Donanım

Apple abarttı 32 çekirdekli işlemci geliyor!

Yeni bir rapora göre, Apple 2021 için çok daha gelişmiş işlemciler üzerinde çalışıyor. İşte detaylar.

Apple abarttı 32 çekirdekli işlemci geliyor!

Apple, performans açısından çoğu insanın beklentilerini aşan M1 MacBook Air, Pro ve Mac mini ile yıl bitmeden önce kendi işlemcisiyle çalışan ilk cihazlarını tanıttı. Şimdi, şirketin bu ivmeyi 2021 ve sonrasında da devam ettirmek için çalıştığını öğrendik.

Apple 2021'de 32 çekirdekli işlemcilerle gelecek!

Bir Bloomberg raporuna göre şirket, yeni Apple Silicon MacBook Pro'nun yanı sıra hem giriş seviyesi hem de üst seviye iMac'leri getirmeyi amaçladığı 2021 yılı için 20 çekirdekli CPU'lara sahip yeni işlemciler geliştiriyor. Rapor, Apple'ın gelecekteki 20 çekirdekli CPU'sunun 16 performans çekirdeğine ve 4 verimli çekirdeğe sahip olacağını iddia ediyor.

Geliştirme, üretim hattına bağlı olduğundan, Apple 2021'in başlarında 8 çekirdekli veya 12 çekirdekli CPU'larla devam ederken, 2021'in ikinci yarısında muhtemelen 20 çekirdekli bir CPU'ya geçiş yapabilir.

Report: Apple working on up to 32-core CPUs, 8 or 12-core chip in 2021

Apple, 2022'de profesyonel Mac Pro'yu hedef alacak. Bloomberg'in raporu, 32'ye varan performans CPU çekirdeğine sahip yeni bir işlemciye işaret ediyor.

GPU'ya gelince, Apple, 16 ve 32 çekirdekli GPU'lar geliştiriyor ve hatta 64 veya 128 GPU çekirdekli GPU'lar öngörüyor ki bu, Apple'ın şu anda kullandığı Nvidia ve AMD GPU'larından "birkaç kat daha hızlı".

Apple'ın bir sonraki Apple Silicon destekli bilgisayarları için 2021 baharında bir duyuru yapmayı hedeflediği bildiriliyor.

Yorumlar
Goron aq
Asgeri ücretliler yaşadı. Alır artıkın hepisi. @q.
Cevapla
Öz G@kko
Ola maho biz şemdu çekudek mi çutlüyicez
Cevapla
yakup
apple yeni işlemciler yapsa boşa yapar fiyatların zaten pahalı türkiye piyasada istediği hedefe ulaşamaz zengin kesime satar
Cevapla
💎G@kko💎
Çekirdek iş olmi olmi, apil nederse etsin f/p ürünler ortaya koyami
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.