Apple AirPods Pro 2 geliyor! Bildiğiniz kulaklıkları unutun

Teknoloji devi Apple yeni kulaklıkları ile sektöre damga vurmayı hedefliyor. İşte şirketin yeni kulaklıkları ile ilgili tüm bilinenler.

Apple AirPods Pro 2 geliyor! Bildiğiniz kulaklıkları unutun

Geçen ay Apple iPhone 14 serisinin duyurulmasıyla birlikte, ikinci nesil AirPods Pro 2'yi de duyurdu. Şirket iPhone 14 ailesi ile beklentileri tam olarak karşılamayıp bazı hayal kırıklıkları yaratmışt ancak görünüşe göre şimdi bu durumu düzeltecek adımlar atıyor.

Apple, yeni modelin ses kalitesindeki iyileştirmelerinden, gürültü engelleme ve geçiş sesindeki yükseltmelerden ve AirPod'ların beklenen pil ömründe bir artıştan bahsetti. Profesyonel 3C sertifikası sayesinde artık tam olarak ne kadar daha fazla pil kapasitesi bulacağınızı biliyoruz. Bireysel AirPod'ların kapasitesinde %15'lik bir artış var. İlk neslin 43.24 mAh'sine kıyasla şimdi her birinde 49.7 mAh pil var. Şarj kutusunun kendisi kapasitede büyük bir artış görmedi.

Apple AirPods Pro 2 geliyor! Bildiğiniz kulaklıkları unutun

Apple AirPods Pro 2 geliyor! Bildiğiniz kulaklıkları unutun - Resim : 1

Artık MagSafe manyetik şarjı desteklemeye ek olarak, pil durumda 4 mAh ila 523 mAh arasında hafif bir artış görüyoruz. İkinci nesil AirPods Pro, ilk neslin tek bir şarjla 4,5 saatine kıyasla, gürültü engelleme açıkken ek bir buçuk saat dayanıklılık (6 saat) sağayacak. Şarj kutusuyla birlikte, yeni AirPods Pro'nun gürültü engelleme etkinleştirildiğinde toplam 30 saat dayanacağı duyuruluyor. Bölmelerdeki daha büyük pillerin yanı sıra H2 çipi ve cilt algılama sensörleri yeni modelin pil verimliliğine yardımcı oluyor.