Donanım

Apple, Airpods’lar için çok ciddi bir değişim düşünüyor

Ünlü analiz Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2023 yılında tanıtacağı yeni AirPods modellerinde çok ciddi bir güncellemenin olacağını düşünüyor.

Apple, Airpods’lar için çok ciddi bir değişim düşünüyor

Apple, iki alanda oldukça uzun süredir bir savaş halinde. Bunlardan birincisi uygulama mağazasındaki ödeme sisteminin yalnızca kendi kontrolünde kalması ikincisi ise cihazlarını USB Type-C hegemonyasından koruması. Ancak gelinen noktada şirketin her iki savaşı da kaybettiğini söyleyebiliriz. İşte yenilgiden de bir kar çıkarmak isteyen Amerikalı teknoloji devi, USB Type-C konusunda sanıldığından erken harekete geçebilir.

Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü analiz Ming-Chi Kuo’ya göre, Amerikalı teknoloji devi önümüzdeki yıl yani 2023’de satışa sunacağı Airpods’larda USB Type-C portunu kullanabilir. Hatta Kuo’ya göre, Apple Type-C destekli kulaklık yuvalarını ayrı bir ünite şeklinde satarak bu durumdan ekstra gelir sağlamayı da düşünebilir.

Apple, Airpods’lar için çok ciddi bir değişim düşünüyor

Öte yandan Apple’ın bu amacının yalnızca Airpods’lar için geçerli olduğunu söyleyen Ming-Chi Kuo, bu yılın sonuna doğru tanıtılması beklenen Airpods Pro 2’nin yine Ligtning portuyla geleceğini söyledi. Hoş geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Airpods Pro 2’nin tasarımını gösteren renderlar da, bu cihazda kullanılan giriş portunun Lightning olduğunu gözler önüne sermişti.

Son olarak Apple’ın henüz sonbaharda yapacağı tanıtım etkinliğinin hangi tarihe denk geldiğini kesin olarak bilmediğimizi de söyleyelim. Amerikalı teknoloji devi bu konu hakkında henüz bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmezken, gerek şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgiler gerekse de geçmiş tecrübeler yeni cihazların 13 Eylül tarihinde tanıtılacağını gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.