Donanım

Apple AirPower ne zaman satışa sunulacak?

Apple'ın, iPhone 8 ve iPhone X ile tanıttığı AirPower isimli kablosuz şarj matını yakında piyasaya süreceği söyleniyor. Peki, AirPower'ın fiyatı ne kadar olacak?

Apple'ın kablosuz şarj matı için geri sayım başladı

Apple, iPhone 8 ve iPhone X modelleri ile ilk defa kablosuz şarj teknolojisine geçiş yapmıştı. Cupertinolu firma, yeni telefonlarını tanıttığı etkinlikte kablosuz şarj matı olan AirPower'ı da sergilemişti. Üzerinden 7 ay geçmesine rağmen hala satışa sunulmayan AirPower için bugün müjdeli haber geldi.

Tayvan'dan gelen rapora göre; AirPower Mart ayının sonlarına doğru Apple Store'da satışa sunulacak. iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, Apple Watch ve AirPods'u kablosuz olarak şarj edecek olan AirPower'ın, 199 dolar fiyata sahip olacağı söyleniyor.

199 dolarlık AirPower, Türkiye'de tahminlerimize göre 899 TL'den satışa sunulacak. Apple'ın agresif fiyat politikası, AirPower'da da kendini gösterecek gibi görünüyor. Rakipleri 49 dolara oldukça kaliteli şarj matları üretirken, Apple'ın şarj matına 199 dolar fiyat biçmesi biraz absürt kaçmış.

Apple'ın son dönemdeki fiyat politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Apple AirPower ne zaman satışa sunulacak? - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.