Donanım

Apple beklenen gözlük için müjdeyi verdi!

Apple bir süredir haberlerde karşımıza çıkan karma gerçeklik kulaklığı ile ilgili duyuruyu yaptı. İşte merakla beklenen ürünün detayları.

Apple beklenen gözlük için müjdeyi verdi!

Apple'ın ilk karma gerçeklik kulaklığını piyasaya sürmesiyle ilgili bir dizi söylenti zaman zaman internete sızdırılıyordu. Şimdi ise bu ürünle ilgili en son bilgiler de internete yayıldı. Görünüşe göre, yeni AR/VR kulaklık gelecek yılın başında piyasaya sürülebilecek. Ancak fiyatı hakkında pek iç açıcı haberler yok.

Haber, güvenilir analist Ming-Chi Kuo'dan geldi. Kuo, yeni bir tweet'te Apple'ın "iPhone'dan sonraki devrim niteliğindeki tüketici elektroniği ürününü" gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladığını iddia etti. Hatırlarmak gerekirse, karma gerçeklik kulaklığı görünüşe göre hem Artırılmış Gerçeklik hem de Sanal Gerçeklik işlevselliği sunacak. Ama ne yazık ki, aynı zamanda oldukça pahalı olacak. Bildirildiğine göre ürün 2.000 ila 2.500 ABD Doları arasında yüksek bir fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek.

Apple beklenen haber için müjdeyi verdi!

apple

Ayrıca analist, karma gerçeklik kulaklığının Ocak 2023 gibi erken bir tarihte piyasaya sürülebileceğini de sözlerine ekledi. Bu kulaklığın piyasaya sürülmesi için bazı şartların gerçekleşmesi gerekiyor. Bunlardan biri uygulamaları, yazılım/hizmet/geliştirme ekosistemini içeriyor. İlginç bir şekilde, karma gerçeklik cihazı, markanın üzerinde çalıştığı tek kulaklık değil, çünkü Apple'ın AR'ye özel bir kulaklık da piyasaya süreceğini iddia ediyor. Bunun dışında, şirket görünüşe göre 2025'in başlarında kulaklık ürünlerinin uygun fiyatlı versiyonunu da piyasaya sürecek. Ne yazık ki, analistin Twitter'da paylaştığı tüm bilgiler bu kadar. Bu haber doğru olsa bile ürünün duyurusuna daha aylar var. Yakın gelecekte ek sızıntıların ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

Yorumlar
Mehmet eren
Apple xiaomi ye bağladı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.