Donanım

Apple bu cihaza 6 milyar dolar harcadı

Apple büyük projeler peşinde

Apple bu cihaza 6 milyar dolar harcadı

Geleceğin yeni teknolojisinin akıllı saatler olduğundan bu teknolojide çıkacak ilk cihazın çok ilgi göreceğini tahmin etmek zor olmayacak. Apple iPhone ile ilk dokunmatik telefonu duyurarak bir devrime imza atmıştı. Bunlardan önceki iPod gibi orijinal ve tam anlamıyla Apple çizgisini belirleyecek yeni bir cihaz bekleniyor.

Özellikle Apple’ın son dönemlerde karizmasını kaybetmeye başladığını düşünürsek, yeni bir teknoloji üzerinde olduğunu tahmin etmek zor değil. Peki bu yeni teknoloji ne olacak. Apple iyi ürünlerini pahalı etiketlerle bugüne kadar satmayı başardı.

1362420729_analyst-apple-iwatch-could-be-6-billion-business.jpg

Yeni teknolojik söylentiler arasında bulunan akıllı saatlerin Apple’ın yeni kozu olacağı düşünülüyor. iWatch’ların gelecek seneye çıkması beklenirken Apple’ın 100 mühendisinin çalıştığı bu alanda 79 patent aldığı ortaya çıktı. 2003 yılından beri ara ara söylentileri çıkan iWatch hakkında bilgiler çoğalırken fiyatı da en çok merak edilen konulardan biri oldu.

Patentlerle beraber 6 milyar doların iWacth üzerinde harcandığı düşünülüyor. Bunların yanı sıra Google Glass teknolojisinden sonra teknolojinin nereye gittiği az çok belli. Yeni iWatch’ların çok ses getirmesi bekleniyor.

1362420742_iwatch2.jpg

Yorumlar
Arkadaşlar iphone iyi olabilir ama Sony kaliteli,teknolojik ve dayanıklı ürünleri konulan parayı hak eder.gelelim iphone çıkacak saate tamamen boşuna zaten daha önce vardı sansung.sony vb.neyse herkese saygılar.
Cevapla
Boşuna zaten daha önce sony nin vardı.
Cevapla
Misafir
Google glass gibi teknoloji varken saat tipi cihazların bu pazarda hiç şansı yok. Bu tip teknolojiler 10 sene öncesinin teknolojileri, bu zamanda iş görmez. Google glass çok daha iyi ve şanslı. Apple artık bitti.
Cevapla
Misafir
ne zaman yorunlari acsam sony kalitelidir diye yorum goruyorum bilmem farkindamisiniz ama dony adam tutmus galiba:D
Cevapla
Misafir
sony'i severim, daima kalitedir. ama seni sevmiyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.