Donanım

Apple bu patenti de aldı!

Apple yeni bir patentin daha sahibi oldu.


Apple ile Samsung arasında geçen patent davalarında genelde sorun olan köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen tasarımın patenti artık Apple'ın. Şirket,ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi D670286 numaralı patenti sayesinde söz konusu tasarıma sahip cihazlardan hak talep etme hakkına sahip olacak.

Apple'ın aldığı patent tasarımının köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen çizgilerin kalın, diğer detayların ise seyrek çizgilerden oluşuyor. Apple'ın daha önce iPhone ve iPad ile ilgili olarak aldığı bir patentte de, bu kalın çizgilerin dışında kalan kısımlar koruma altına alınmıştı. Bu kısımlarda; ana ekran, ekran çerçevesinin şekli, arka yüzeyin çevresi, kenar profili ve kenardan kenara ekran gibi detaylar bulunuyordu. Apple, yeni aldığı patentle birlikte tüm bu detayları bir kenara bırakarak cihazın sınırlarını tanımlıyor.

1352406724_screen.png

Şirketin bu yeni patentle ne yapacağı henüz bilinmiyor ama Apple'ın söz konusu patentle neler yapabileceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Yorumlar
ali
her seyin bir sonu var appl sonuda teknolojide geri kalmak olacak
Cevapla
Misafir
la epil sen ne yaptin?
Cevapla
mert
sadece kendisi ekmek yesin diyer firmalar ac kalsin istiyor apple
Cevapla
apple
eypıl cok bencil bi firma samsung kendisini gececek diye yusuf yusuf
Cevapla
isa
sahabi gibi bencil apple dunyaya kazikmi cakti gitti
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.