Donanım

Apple bu patenti de aldı!

Apple yeni bir patentin daha sahibi oldu.

Apple bu patenti de aldı!

Apple ile Samsung arasında geçen patent davalarında genelde sorun olan köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen tasarımın patenti artık Apple'ın. Şirket,ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi D670286 numaralı patenti sayesinde söz konusu tasarıma sahip cihazlardan hak talep etme hakkına sahip olacak.

Apple'ın aldığı patent tasarımının köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen çizgilerin kalın, diğer detayların ise seyrek çizgilerden oluşuyor. Apple'ın daha önce iPhone ve iPad ile ilgili olarak aldığı bir patentte de, bu kalın çizgilerin dışında kalan kısımlar koruma altına alınmıştı. Bu kısımlarda; ana ekran, ekran çerçevesinin şekli, arka yüzeyin çevresi, kenar profili ve kenardan kenara ekran gibi detaylar bulunuyordu. Apple, yeni aldığı patentle birlikte tüm bu detayları bir kenara bırakarak cihazın sınırlarını tanımlıyor.

1352406724_screen.png

Şirketin bu yeni patentle ne yapacağı henüz bilinmiyor ama Apple'ın söz konusu patentle neler yapabileceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Yorumlar
Misafir
la epil sen ne yaptin?
Cevapla
ali
her seyin bir sonu var appl sonuda teknolojide geri kalmak olacak
Cevapla
Misafir
aferim apple iyi halt ettin
Cevapla
cinar
Bence samsung benzetme yaparak birsey kazanamaz. Kendisi birseylerbulmali dogru bir karar herkes kendi cizgisni bilsin.
Cevapla
Misafir
Apple da ota bota patent aliyo be
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.