Donanım

Apple CEO’su Tim Cook’tan Apple Watch açıklaması

Tim Cook, Apple'ın akıllı saati Apple Watch ile ilgili soruları yanıtladı.

Apple CEO’su Tim Cook’tan Apple Watch açıklaması

Apple'ın CEO'su geçtiğimiz günlerde Berlin'de şirketin amiral gemisi mağazalarından birini ziyaret etti ve Apple Watch ürününün piyasaya çıkışı  hakkında açıklamalarda bulundu.

Tim Cook, mağaza çalışanının bir sorusu üzerine yaptığı açıklamada;

 “Apple Watch ürününün “showerproof” yani Apple Watch bileğinizdeyken duş alınabilir  olduğunu biliyorum ama su geçirmez mi onu bilmiyorum” dedi.

1424974688_smart-apple-watch.png

Tim Cook, Apple Watch akıllı saatlerinin çıkış tarihi olan Nisan ayı yaklaştıkça daha fazla ayrıntı isteyen gazetecilere  alaycı bir cevap verdi. 

Apple Watch  ürününün tamamen su ve toz geçirmez olacağına dair iddialar vardı. Tim Cook Apple watch bileğinde iken ellerini yıkadığını ve duşa girebildiğini ancak deniz altında ya da su basıncının olduğu alanlarda saatin ne kadar dayandığını bilmediğini söyledi.

 Ayrıca bazı saat kayışlarının duşta kullanılmasını tavsiye etmeyeceklerini ve Apple Watch ürününün tüm sürümlerinin su geçirmez olacağının henüz belli olmadığını söyledi. Tim Cook ayrıca Apple Watch ürününü bekleyen müşterilere onu şarj etmek için her gece kolundan çıkardığını da sözlerine ekledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.