Apple duyurdu! Tüm kullanıcıları ilgilendiriyor

Apple yeni güncellemesi için tarih verdi. Şirket iPadOS güncellemesini gecikmeli de olsa bu sonbaharda kullanıma sunmayı hedefliyor.

Apple duyurdu! Tüm kullanıcıları ilgilendiriyor

Apple son dönemlerde hem iPhone hem de diğer cihazları için güncellemeleri sunmaya başladı. Şirket en son iOS 16 güncellemesini piyasaya sürmüştü. Şimdi ise bundan bir ay sonda iPadOS güncellemesi geliyor.

Apple, iOS 16'ya kıyasla iPadOS 16'nın piyasaya sürülmesini yaklaşık bir ay geciktirdi. Ancak gecikmeye rağmen güncelleme şimdi hazırlanıyor. Güncelleme, yeni bir iOS sürümü ile Eylül ayında çıkacak.

Gecikmenin sebebi ise iPadOS 16'da yerleşik olarak bulunan yeni Stage Manager çoklu görev sisteminin geliştirilmesi beklenenden daha uzun sürmesi. Yeni yazılımın devam eden beta testi aşamasında, Stage Manager bazı geliştiriciler tarafından eleştirildi. Şirket de bu eleştirileri ciddiye alıp problemi çözmeye odaklanıyor. 

Apple duyurdu! Tüm kullanıcıları ilgilendiriyor

apple

İPadOS 16'nın gecikmeli sürümü, yeni iPad'lerin lansmanıyla neredeyse aynı döneme denk gelecek. Söylentiye göre M2 çipli bir iPad Pro ve USB-C bağlantı noktasına sahip daha hızlı bir giriş seviyesi iPad göreceğiz.

Buna değer olarak, Apple konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınıyor. Ancak geçmişte iOS 16 ve iPadOS 16 için planlanan bazı özelliklerin ilk sürümlerine ulaşmayacağından bahsedilmişti. Bu nedenle, ya bir bütün olarak iPadOS 16 gecikecek ya da Stage Manager olmadan güncelleme gelecek. Güncelleme ile birlikte bir çok yenilik ve ek özellik de kullanıcılara sunulacak.