Donanım

Apple firmasından akıllı TV konsepti

Apple firmasının "akıllı TV "si rakip firmalardan büyük bir titizlilikle korunuyordu. Fakat yeni ürüne ait bilgiler yavaş yavaş teknoloji dünyasına sızmaya başladı.


Apple şirketinin  2012 ortalarında yeni ürünüyle teknoloji severleri buluşturmayı hedefliyor. Şimdilik 'Apple TV' ya da 'iTV' olarak adlandırılan ürün, üç boyda ekrana sahip bir 'akıllı televizyon'.

Edinilen bilgilere göre Japon elektronik devi Sharp ile işbirliği yapan Apple, 32 ila 55 inç ekran boyutunda üç iTV modelinin üretimini yaptırıyor. Üründe, Apple'ın yeni A6 işlemcisinin kullanılacağı ve iOS dan daha farklı bir tasarıma sahip  yeni bir arayüze sahip olacağı belirtiliyor.

iTV'lerin ayrıca, iPhone 4S telefonla gelen sesli yardım yazılımı olan Siri ye uyumlu olarak tasarlandığı sızan haberler arasında.

Apple, bu yeni ürün serisiyle, akıllı telefon ve tablet pazarındaki en büyük rakibi Samsung başta olmak üzere Sony, Panasonic,LG  gibi  akıllı TV üreticilerine rakip olacak. Firmalar bunun önüne geçmek için , büyük bir  ihtimalle  2012 lansmanlarını  Apple'dan önce gerçekleştirme hazırlığında.

Akıllı TV konsepti, internet bağlantı hızının tüm dünyada  büyük bir hızla artmasıyla birlikte gündemde yer bulan, web tabanlı her türlü uygulamayı TV ekranına taşıma mantığına dayanan yeni bir ürün kategorisidir. İnternet bağlı olan akıllı televizyon cihazları, televizyon kanalı ve video izleme, radyo dinleme, müzik ve film satın alma ve kiralama, internette gezinme, oyun oynama gibi bir bilgisayarla yapabileceğimiz çoğu fonksiyonu tek bir ekran üzerinden sunabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.