Donanım

Apple Galaxy Tab 10.1'in satışını durdurdu!

Mahkeme, Apple'ı haklı buldu ve Galaxy Tab 10.1 satışlarını durdurma kararı verdi.

Apple Galaxy Tab 10.1'in satışını durdurdu!

Apple ve Samsung, daha önce birçok kez patentler sebebiyle karşı karşıya geldi. Şimdi iki firma yine bir gelişmeyle gündeme geldiler. ABD'de görülen davada mahkeme, Apple'ı haklı buldu ve Galaxy Tab 10.1 satışlarını durdurma kararı verdi.

Dev iki firma Apple ve Samsung arasında ardı arkası kesilmeyen patent savaşları, akıllı telefon ve tablet alanında çeşitli olarak geçiyor. Apple, daha önce de Almanya mahkemesinde Samsung'a karşı bir zafer kazanmıştı.  Hatta Samsung bu yüzden cihazında değişiklik yapmak zorunda kalmıştı.

1340797433_galaxy-tab101.jpg

Bugün eni bir gelişme oldu ve Apple bir kez daha Samsung'a karşı zafer kazandı.  ABD'de Apple'ın Samsung'a açtığı patent davasında, yargıc Apple lehine karar verdi. Davanın görüldüğü mahkemenin yargıcı Lucy Koh, Samsung Galaxy Tab 10.1′in iPad'in tasarımını taklit ettiği sonucuna vardı.

Samsung'un iPad ile rekabet etmekte haklı olduğunu ve ürünler arasında benzerlikler yaşanabileceğini ancak buna rağmen direkt rakip olduğu için haksız rekabete yol açtığını belirtti. Yargıc ayrıca İki ürün arasındaki benzerliklerin, Apple'ın satışlarını düşürdüğü ve maddi zarara yol açtığına da karar verdi.

Mahkemenin bu kararı ile birlikte Samsung Galaxy Tab 10.1′in satışları durduruldu. Ancak Samsung'un karara itiraz hakkı devam ediyor. Eğer karar Apple lehine onaylanırsa iki firma, patent konusunda anlaşma yapmak zorunda kalacaktır. Her koşulda da Apple karlı görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.