Apple Glass'ın tanıtım tarihi ortaya çıktı!

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın yılan hikayesine dönen karma gerçeklik gözlüğü, bu defa ciddi bir tarihle anılmaya çok yakın gibi görünüyor.

Apple Glass'ın tanıtım tarihi ortaya çıktı!

Yıllardır karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışan Apple'ın bu alandaki planları sürekli değişiyor. Yakın zamandaki söylentilere göre, cihazın Haziran'daki WWDC etkinliği öncesi tanıtılacağı iddia edilmişti. Ancak şimdi, Apple'a yakın isimlerden Mark Gurman, AR/VR tabanlı gözlüğün muhtemel lansman tarihini açıkladı.

Bloomberg yazarı Mark Gurman'a göre, Apple, AR/VR tabanlı gözlüklerini WWDC etkinliği sırasında resmi olarak tanıtacak. Gurman, gözlüklerin orijinal olarak ilkbahar için planlandığını ancak yazılım ve donanım sorunları nedeniyle ertelendiğini söyledi. WWDC 2023 tarihi henüz açıklanmamış olsa da, her yıl olduğu gibi muhtemelen Haziran ayında gerçekleşecek.

Apple Glass'ın tanıtım tarihi ortaya çıktı!

Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, AR veya VR tabanlı kulaklıklarda daha önce görülmemiş yeni özellikler ve yetenekler sunacak. Sızıntılara göre, "Reality Pro" adı verilen cihaz çift 4K ekran, gelişmiş izleme ve birden fazla kamera ile 3000 doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olacak.

Apple CEO'su Tim Cook, artırılmış gerçeklikte büyük potansiyel gördüğünü ve şirketin bu alana ciddi yatırımlar yaptığını söyledi. Şirketin hedefi, hem güçlü hem de pratik bir cihaz yaratmak ve oyunlardan sağlığa kadar çeşitli alanlarda kullanılabilecek bir ürün sunmak.

AR/VR gözlüklerinin piyasaya sürülmesiyle, Apple'ın karma gerçeklik pazarını yeni bir seviyeye taşıması bekleniyor. Gözlükler belki ucuz olmayacak, ancak şirketin son teknolojiye para ödemeye hazır erken benimseyenlerinin olduğu düşünülüyor. Her halükarda, Apple'ın WWDC etkinliğinde ne sunacağını bekleyip görmemiz gerekecek.