Donanım

Apple HomePod'un teknik özellikleri belli oldu

Apple'ın akıllı hoparlörü HomePod'un teknik özellikleri sızdı. İşte HomePod'un özellikleri.

Apple HomePod'un teknik özellikleri belli oldu

Apple'ın WWDC 17 etkinliğinde tanıtmış olduğu akıllı hoparlörü HomePod, büyük ilgi ile karşılaşmıştı. Siri entegrasyonu ile evdeki asistanınız konumuna oturan HomePod, daha piyasaya sürülmeden sızıntıları gelmeye başladı. Geçtiğimiz gün iPhone 8 ve gelecek nesil iPhone'ların ekranlarının nasıl olacağının sızmasını sağlayan HomePod, şimdi de kendi özelliklerini sızdırdı.

Twitter kullanıcısı Avery Magnotti'nin bildirdiğine göre Apple A8 yonga setinden gücünü alacak olan HomePod, 1 GB RAM ile gelecek. İşlemci ve RAM'e bakacak olursak, HomePod'un Google Home ve Amazon Echo'dan iki kat daha güçlü olacağını söyleyebiliri.

Peki, HomePod'da RAM ne işe yarayacak? RAM, Siri'nin genişlemesine yardımcı olabileceği gibi, küçük uygulamalar için bir destek sağlayabilir. Ancak bu uygulamaların ne ölçüde desteklenebileceği henüz bilinmiyor. HomePod'un ayrıca ekran çözünürlüğü de ortaya çıktı.

1501655889_apple-homepod.jpg

HomePod'un üzerine 272x340 çözünürlüğünde ekran yer alacak. Bu ekran 38mm Apple Watch ile aynı boyutta olacak. Aralık ayında Amerika'da 349,99 dolara satılacak olan HomePod, Türkçe Siri desteğine sahip olmayacak ve ülkemizde 2018 yılında satışa sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.