Donanım

Apple, karma gerçeklik gözlüğü için isim belli oldu!

Apple yepyeni karma gerçeklik gözlüğü için detayları netleştirmeye başladı. Şirket şimdi gözlüğün adı için patent ismi alıyor.

Apple, karma gerçeklik gözlüğü için isim belli oldu!

Apple, yeni bir dizi patente göre, yaklaşmakta olan karma gerçeklik gözlüğü için detayları netleştirmeye başladı. Şirket gözlüğün adı için Reality'yi kullanmaya karar verdi. Bir süredir merakla beklenen karma gözlükle ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

Yeni bir Bloomberg raporu, Reality One, Reality Pro ve Reality Processor için üç ayrı patent başvurusunu detaylandırıyor. Bu patentler, uzun süredir konuşulan Apple MR/AR kulaklığının ve işlem biriminin iki versiyonu için olası isimler. Daha eski raporlar ise, kulaklığın işletim sistemi için büyük olasılıkla olan bir realiteOS patent konusunu da ortaya çıkardı.

Apple, karma gerçeklik gözlüğü için isim belli oldu!

Apple, karma gerçeklik gözlüğü için isim belli oldu! - Resim : 1

ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi, Reality One için patent doldurucu olarak Immersive Health Solutions'ı gösteriyor. Apple ve diğer büyük şirketler, gelecek projelerini gizli tutmak adına genellikle paravan şirketleri kullanıyorlar. Benzer "Reality" patent başvuruları Kanada, Birleşik Krallık, AB, Avustralya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan, Kosta Rika ve Uruguay'da da yapılmıştı. Apple'ın karma gerçeklik kulaklığının, Apple'ın FaceTime ve Haritalar da dahil olmak üzere kendi uygulamalarının VR ve AR versiyonlarının yanı sıra VR'de medya, spor ve oyun tüketme seçenekleri sunacağı bildiriliyor. Apple'ın önümüzdeki hafta 7 Eylül'deki Far Out etkinliğinde karma gerçeklik kulaklığını duyurması beklenmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.