Apple kullanıcıları dikkat! Beklenmeyen hata uyarısı gelebilir

Teknoloji devi Apple'ın Airpods Pro 2 cihazlarında kullanıcıları şaşırtan bir hata meydana geldi. Kullanıcılar "Pili yakında değiştirin" uyarısı aldıklarını belirttiler.

Apple kullanıcıları dikkat! Beklenmeyen hata uyarısı gelebilir

Apple, AirPods Pro 2 kablosuz kulaklıklarının merakla beklenen ikinci neslini kısa süre önce duyurmuştu. Ancak iPhone 14 serisine benzer şekilde bu cihazlarda da bazı problemler ortaya çıkmaya başladı. Bu kapsamda son dönemlerde Apple cihazlarda yeni cihazların bile piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra hatalarla karşı karşıya olduğu görülüyor.

Apple kullanıcıları dikkat! Beklenmeyen hata uyarısı gelebilir

Apple kullanıcıları dikkat! Beklenmeyen hata uyarısı gelebilir - Resim : 1

Bazı kullanıcılar Find My uygulamasında pil değiştirme uyarısını tetikleyen bir hatadan şikayet ediyor. Bu hata, AirPods Pro kulaklıkların veya MagSafe Şarj Kutusunun pili azaldığında yakındaki cihazları dahi etkileyebiliyor. Hatırlatmak gerekirse AirPods Pro 2, U1 çipinden gelişmiş Find My işleviyle gelmişti.

Bu nedenle, ikinci nesil AirPods Pro'daki bu yeni özelliğin yeni hatanın nedeni olması da muhtemel. Bildirime bakıldığında, kullanıcılardan "pilini yakında değiştirmeleri" isteniyor. Bununla birlikte, AirPods Pro'daki pilleri değiştirmek teknik olarak mümkün değil. Bu sorunla karşılaşan kullanıcılar bildirimin AirPods Pro 2 için olduğunun farkında olmayabilir. Yani Find My uygulamasının AirPods Pro 2'yi AirTag akıllı izleyici ile karıştırıyor olma ihtimali de var. Bu nedenle, kullanıcıların yeni ikinci nesil AirPods Pro'larının hatalı bir birim olduğu konusunda endişelenmelerine gerek yok.

Ancak hata oldukça kafa karıştırıcı olduğundan Apple kullanıcılarının ciddi anlamda kafası karışıp farklı eylemlere de yönelmeleri mümkün. Bu nedenle bu hatayla karşılaşırsanız mutlaka dikkat edin.