Donanım

Apple MacBook Pro modellerini geri çağırıyor

Teknoloji firması Apple, MacBook Pro dizüstü bilgisayar modellerindeki pil sorunundan dolayı yeni bir tamir programı başlattı.


Firmadan yapılan açıklamada Eylül 2015 ile Şubat 2017 tarihleri arasında üretilen 15 inç retina ekranlı bazı MacBook Pro modellerinde bataryadaki aşırı ısınma nedeni ile yangın çıkabileceği uyarısı yapıldı. Bu tarihler arasında adı geçen bilgisayar modelini satın alan kullanıcılar seri numarası ile kontrol ederek ellerindeki ürünlerin bu sorundan etkilenip etkilenmediğini öğrenebilecek.

Apple MacBook Pro modellerini geri çağırıyor

Eğer siz de bu tarihler arasında MacBook Pro modeli satın aldıysanız Apple'ın resmi internet sayfasından seri numarası ile kontrol yapabilirsiniz. Eğer bu modellerden birine sahipseniz en yakın Apple yetkili servisine giderek pil değişimi talebinde bulunabileceksiniz. İşlemin tamamen ücretsiz olduğunun da altını çizelim.

Apple'dan yapılan uyarıya göre bu tarz bir cihazı kullanmamak gerekiyor ve en hızlı şekilde serviste pil değişiminin yapılması şart. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.