Donanım

Apple, Siri ile evlere giriyor!

Apple'ın WWDC 17 etkinliğinde Siri için yenilikleri duyurması bekleniyor. Siri, AirPlay destekli bir hoparlör ile evlere girebilir!


Akıllı ev otomasyonları son yıllar yükselişe geçti. Özellikle bu sistemlerin sesli asistanlar ile birleşmesinden sonra, kullanıcılar evde asistanlar ile konuşarak günlerini planlayabiliyor ve evdeki akıllı eşya/aletleri kontrol edebiliyordu. Amazon'un Echo ile Google'ın da Home ile sesli asistanları evlere taşımasının ardından gözler uzun süredir Apple'a çevrilmişti.

Sesli asistan konusunda hala eline su dökülemeyen Siri, söylenenlere göre bu yıl WWDC 17 etkinliğinde evlere girecek. Apple'ın AirPlay sistemini kullanarak Siri'yi kablosuz olarak bir hoparlöre yansıtacağı ve bu hoparlör ile kullanıcıların Siri ile iletişime geçebileceği idda ediliyor.

1493721114_siri-alexa-1200x797.jpg

Apple'ın hali hazırda elinde Beats gibi ses teknolojisi üreten bir firma bulunuyor. Tahminlere göre Beats markasını kullanarak Siri destekli bir hoparlör duyurulacak. Apple'ın Ev uygulaması ile çalışacak olan Siri ile şimdilik ne yapılacağını kestirmek güç.

Bakalım Apple, Siri'ye yapay zekayı entegre edip rakiplerinen farklı bir akıllı cihaz ile karşımıza çıkacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.