Yeni Apple TV, 4K konusunda beklentileri karşılamadı. Ürün, 4K videoları desteklemiyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a 4K video çekim desteği gelmişken ve iPad Pro ile 4K video düzenleme özelliği duyurulmuşken Apple’ın neden böyle bir şey yaptığını anlamak mümkün değil.

Apple TV’de iOS oyuncularının çalışacağı duyuruldu. Ancak pek üzerinde durulmayan detay şu, yeni Apple TV’de 200 MB altındaki oyunlar çalışacak. Grafikler olarak başarılı ve etkileyici oyunlar ilk etapta Apple TV’de çalışmayacak.

Apple TV’nin kumandası tıpkı Wii isimli oyun konsolunun kumandası gibi içerisinde sensörlere sahip. Yani kumanda ile oyunlar oynamak mümkün. Ancak enteresan bir şekilde kumanda için bir bileklik aparatı kutu içerisinden çıkmayacak. Yani o kumanda kolayca kaybolabilecek veya oyun oynarken elinizden fırlayabilecek.

Apple TV, 32 ve 64 GB depolama alanı seçenekleri ile geliyor ancak herhangi bir harici depolama alanını takmak mümkün değil. Apple TV’nin arkasında C tipi USB portu olsa da bu depolama birimleri için kullanılamıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.