Apple ucuz AirPods için düğmeye bastı! Fiyatı sevinçten havalara uçuracak!

Apple, ucuz kulaklıklarla rekabet edebilmek için uygun fiyatlı AirPods Lite modeli üzerinde çalışıyor. İşte sürpriz gelişmenin tüm detayları.

Apple ucuz AirPods için düğmeye bastı! Fiyatı sevinçten havalara uçuracak!

Apple, AirPods kulaklıklarıyla üst düzey kulaklık sektöründe büyük bir pazar payına sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Piyasada dört adet AirPods modeli olan Apple, son iddialara göre giriş seviyesi kulaklık pazarına da giriş yapmak istiyor.

Ünlü bir analist, Apple'ın, ucuz kablosuz kulaklık modelleriyle rekabet edebilmesi için yeni bir AirPods Lite modeli üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Gizemli kulaklığın tüm detaylarına gelin birlikte bakalım.

AirPods Lite'ın fiyatı ne kadar olacak?

Ünlü analistin ortaya attığı iddialara göre AirPods Lite, uygun fiyatlı kulaklık arayanların yeni seçeneği olacak. Bilgilere göre bu kulaklığın, mevcut AirPods modellerine göre "daha uygun fiyatlı" olması bekleniyor. 

Apple'ın ülkemizde satışta olan en uygun fiyatlı kulaklık modeli AirPods 2 olarak biliniyor. Bu ürün 2.999 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Üçüncü nesil AirPods'un ise 3.999 TL'den başladığını görüyoruz. AirPods Pro ise 5.399 TL'den satılıyor.

AirPods Lite fiyat

İşte Apple, bu AirPods modellerine uygun fiyatlı bir alternatif sunmak için iddialara göre AirPods Lite modeli üzerinde çalışıyor. Apple, AirPods 2. nesil modelini şu anda küresel pazarda 129 dolara satıyor. 

AirPods Lite'ın daha uygun fiyatlı bir alternatif olacağı söylendiğine göre AirPods Lite fiyatının 129 dolar fiyat etiketinden daha düşük olabileceği iddia ediliyor.

AirPods Lite Türkiye'ye gelir mi?

Apple'ın geliştirdiği tüm yeni AirPods modellerini ülkemizde piyasaya sürdüğünü geçmişte görmüştük.

AirPods Lite'ın tanıtımı gerçekleşirse ülkemize uğrayacağı söyleniyor. Ancak bu ürünün özellikleri veya tanıtım tarihi hakkında şu anlık herhangi bir bilgi yok.