Donanım

Apple Watch almaktan vazgeçmek için 6 neden

Apple Watch almak istiyorsanız haberimize bir göz atın!

Apple Watch almaktan vazgeçmek için 6 neden

Apple’ın 9 Mart Pazartesi günü açıklanacak olan Apple Watch akıllı saati sipariş vermeden önce, ileriki sayfalarda göreceğiniz 6 sorunla baş başa kalacağınızı bilmenizi ve bir Apple Watch almadan önce tekrar düşünmenizi istedik.

Sizde bizlere yorumlarınızda çekincelerinizi yazın.

 

  1. Normal Saat Gibi bileğinize baktığınızda zamanı öğrenmek yok

 1425720009_02.jpg

Apple, pil ömrünü korumak için, hareket halinde olmadığınız zaman ekranın açık olmayacağını ve tekrardan sizin açmanız gerektiğini söyledi. Günlük yaşamda normal saat kullanan insanlar için bileğinize baktığınızda saati göremeyecek olmanız pek hoşunuza gitmeyecektir.

 

 

2. Pilini günlük şarj etmek zorundasınız

 

1425720064_03.jpg 

[if gte mso 9]>Normal021falsefalsefalseTRX-NONEX-NONE

[if gte mso 9]>

Apple Watch’ın pil ömrü konusunda bir çok spekülasyon çok olmuştur. Apple CEO'su Tim Cook, "Saatin şarjının bir gün yetmeyeceği kullanıcılar olacağını ve gece şarj etmeleri gerektiğini düşünüyorum."dedi. Eğer uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız varacağınız mesafenin Apple Watch’ın şarjından kısa olması gerekebilir. Ayrıca çoğu kişi zaten her gece kendi telefonunu şarj etmekle uğraşıyoz . Apple Watch alanlar artık her gece ikinci bir cihazı şarj etmek zorunda.

3 Telefonunuzu yakınınızda bulundurmanız gerekiyor

 1425720097_04.jpg

Apple Watch iPhone telefona Bluetooth 4.0 ile bağlanır ve işlevselliği iyi olması için çekim mesafesinin yakın olması gerekiyor. Bu, bildirimleri almak için iPhone telefonun saate oldukça yakın olması gerekir anlamına gelir. Apple şirketi Apple Watch için egzersiz yaparken müzik indirmek, bir Bluetooth kulaklık vasıtasıyla müzik dinlemek, aramaları görmek, metinleri okumak, e-posta veya sosyal medya güncellemelerini almak mümkün olacak diye konuştu ama çok yakınınızda iPhone olmadan mümkün olmayacaktır.

 

 

4. Size hareket etmenizi hatırlatacak bir uyarı sistemi olacak.

 1425720125_05.jpg

Tim Cook, Apple Watch sahiplerinin çok uzun süre hareketsiz oturmaları durumunda, bileklerini oynatmalarını ve hareket etmelerini hatırlatmak için saatin "bileğinize dokunun"  gibi bir uyarı yapacağını ima etti. Sizin ya da etrafınızdaki Apple Watch kullanan birilerinin her on dakikada bir elini kolunu salladığını düşünün.


 

 

5. Bu saat kare şeklinde

 1425720152_06.jpg

 

Bu tabii bir zevk meselesi ama neredeyse tüm Smart Watch yapımcıları ve moda uzmanları, yuvarlak saat yüzlerinin kare olanlardan daha güzel göründüğünü itiraf ediyorlar. 

 

 

 6. En Fazla bir kaç yıl içinde eskimiş olacak

 

1425720170_07.jpg 

Bu belki bütün SmartWatch yapımcılarını bekleyen bir sorundur ancak Apple Watch akıllı saatlerde lüks sınıfında bir fiyattan satılacak gibi göründüğü için bu konuda öne çıkıyor. Geleneksel lüks saatler, yıllarca kendi değerini ve işlevselliğini korur ve nesiller boyunca taşınır.

Bunun aksine, Apple Watch’ın pili zamanla yıpranacaktır ve tıpkı iPhone'lar ve iPad'ler gibi değiştirilemez olacaktır. Saatin düzenli olarak yeni ve geliştirilmiş versiyonlarını yayınlayacak ve önceki sürümlerin sahipleri de saatlerini hızla eski hissetmeye başlayacaktır.

[if gte mso 9]>Normal021falsefalsefalseTRX-NONEX-NONE

Apple Watch iPhone telefona Bluetooth 4.0 ile bağlanır ve işlevselliği iyi olması için çekim mesafesinin yakın olması gerekiyor. Bu, bildirimleri almak için iPhone telefonun saate oldukça yakın olması gerekir anlamına gelir. Apple şirketi Apple Watch için egzersiz yaparken müzik indirmek , bir Bluetooth kulaklık vasıtasıyla müzik dinlemek, aramaları görmek, metinleri okumak, e-posta veya sosyal medya güncellemelerini almak mümkün olacak diye konuştu ama çok yakınınızda iPhone olmadan mümkün olmayacaktır.

[if gte mso 9]>

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.