Donanım

Apple Watch SE özellikleri ve çıkış tarihi belli oldu!

Uygun fiyatlı olacağı konuşulan Apple Watch SE için bazı detaylar ortaya çıktı. İşte saat hakkındaki tüm detaylar!

Apple Watch SE özellikleri ve çıkış tarihi belli oldu!

Akıllı telefon pazarında yüksek fiyatlı modelleri ile zaman zaman eleştiri alan üreticilerden birisi olan Apple, çareyi nispeten uygun fiyatlı bir iPhone modeli çıkarmakta bulmuştu. Diğerlerine oranla daha düşük fiyatla çıkan bu telefonun ismi ise iPhone SE olmuştu. ABD merkezli teknoloji devinin bunun benzeri bir uygulamayı akıllı saat sektörü için de düşündüğü yakın zamanda ortaya çıktı. Buna göre uygun fiyatlı bir Apple Watch SE modeli, kısa süre içerisinde görücüye çıkacak.

Apple Watch SE özellikleri ve çıkış tarihi belli oldu! - Resim : 1

Apple Watch SE özellikleri ve çıkış tarihi belli oldu!

Söz konusu saatin özellikleri ve çıkış tarihi de belli oldu. Buna göre Apple Watch SE, tasarım anlamında dördüncü nesil ile aynı yapıda olacak. GPS özelliği sunulacak olan modelde Series 5 ile beraber gelen daima açık ekran özelliği ise bulunmayacak. Hem 40 mm hem de 44 mm boyutunda satışa sunulacak olan Apple Watch SE, iPhone 12 ailesi ile beraber tanıtılacak. Yani model 15 Eylül 2020 günü Türkiye saati ile 20.00'da başlayacak olan etkinlikte boy gösterecek.

Öte yandan ürünün ismi ile ilgili bir kesinlik henüz söz konusu değil. Gelen bilgilere göre 40 mm model için Apple Watch, 44 mm model için ise Apple Watch Pro ismi ön plana çıkıyor. Ancak isimlerden bağımsız olarak saatlerin daha önceki nesillere göre daha uygun fiyatlı olacağı ortaya çıkıyor. Ancak bu konuda da henüz netlik kazanan bir detay yok.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.