Artık çoğunlukla kullandığınız programalar, uygulamalar, arka planda hazır ve güncel halde bekleyecek. Bu sayede siz ihtiyaç duyduğunuzda bu uygulamalar hızlı tepkiler verebilecek.

Saatin yan tarafındaki butonda da önemli yenilikler mevcut. Apple Watch'ın yan kısmındaki buton, eskiden olduğu gibi iletişim ekranını açmak yerine sizi 'Dock' kısmına yönlendirecek. Dock kısmı ise favori uygulamalarınızı, programlarınızı tek bir yerde toplayarak hızlı ulaşım sağlayacak.

Ayrıca bu dock kısmında Apple, üçüncü parti uygulamaları da kullanmanızı sağlamakta. Kontrol panali -iOS'te olduğu gibi- alt kısımdan açılan ve böylece çok daha rahat bir erişim sunan watchOS 3, muhtemelen en önemli yeniliği olan Scribble'ı da sunmuş durumda. Scribble sayesinde ekrana harfleri çizerek yazı yazabileceksiniz. Üstelik bu özelliğin de tepki ve algılama düzeyi oldukça üst seviyede.

Aktivite çemberleri de yeni işletim sisteminde karşımıza çıkan yeniliklerden biri. Saatinizin duvar kağıdı görseli olarak da ayarlayabildiğiniz aktivite çemberleri, saatinizin özelliklerini kullanarak -özellikle fitness ağırlıklı- yaptığınız aktivitelerin seviyelerini göstermekte. Ayrıca duvar kağıdını hızlı bir şekilde değiştirme imkanınız da bulunmakta.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.