Donanım

Apple'dan bir skandal daha

Apple'ın akıllı hoparlörü HomePod, bazı yüzeylere zarar veriyor. Apple bu durumu toplamak için apar topar bir açıklama yaptı.


Apple, geçtiğimiz günlerde HomePod adını verdiği akıllı hoparlörünü satışa sunmuştu. Ancak HomePod'un bugün bir soruna yol açtığı ortaya çıktı. HomePod sahipleri, ahşap yüzeyde cihazın iz yaptığından şikayetçi olmaya başladı. Bu şikayetler üzerine Apple, apar topar bir açıklama yaptı.

Cleaning and taking care of HomePod başlığı adı altında Apple tarafından paylaşılan makalede; HomePod'un silikon yüzeyinin bass portundaki titreşimler yüzünden ahşap yüzeylerde hafif iz bıraktığının alışılmadık bir durum olmadığı ve bu izlerin bir süre sonra kendiliğinden temizleneceği yer alıyor.

Olaylar patlak verdiği gün yayınlanan bu makalenin hiç de samimi olmadığını söyleyebiliriz. 349 dolarlık bir ürünün ahşap yüzeye zarar verebilir ifadesi çok tuaf olmuş.

HomePod'un yapısına benzer Harman Kardon Aura ses sisteminde, bu tip sorunlar yaşamadığımı belirtmek isterim.

Apple'ın bu üst üste ikinci büyük fiyaskosu oldu. Bataryası yıpranmış iPhone'ları yavaşlattığını itiraf eden firma, HomePod için apar topar yaptığı bu açıklama ile güven kaybedecek gibi görünüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.