Donanım

Apple'ın Google Glass hakkındaki düşünceleri ortaya çıktı!

Apple satış direktörü Phil Schiller'in sızdırılan maili yine olay çıkartacak.

Apple'ın Google Glass hakkındaki düşünceleri ortaya çıktı!

Google Glass videosunu ilk gördüğümde yaşadığım şaşkınlığı sanırım kelimelerle ifade edemem. Akıllı cihazların kilit noktası olarak gördüğüm Google Glass yıldan yıla büyük bir değişim gösterdi. Özellikle donanım tarafında iyileştirilen 2. versiyonu ile satışa hazır hale getirilen Google Glass'ı gördüğüm ilk an kararım değişti ve bu cihazın pekte "gelecek" vadetmediğini anladım.

Google Glass öncelikle ergonomik gibi görünen ama gerçekte öyle olmayan bir cihaz. Şu an kolumda Samsung Gear S var ve bu akıllı saatin Google Glass'tan daha başarılı olduğunu söylemem oldukça mümkün. En azından şarj açısından!

Apple satış direktörü Phil Schiller'e ait olduğu öne sürülen bir mail geçtiğimiz gün basına sızıdırıldı. Bu mailde Phil Schiller Google Glass için oldukça ironik cümleler kuruyor. 

1421484158_image-phil-schiller-glass-email.jpg

Phil Schiller Google Glass'ı "normal" kişilerin asla kullanamyacağı bir ürün olarak değerlendiriyor. 1979 yapımı Steve Martin'in başrolünü oynadığı The Jerk filminde ki bir sahneye ve filmin ismine itafen Google Glass'ın insan yüzünde oldukça komik durduğun altını çizen Phil Schiller'e katılmamak neredeyse imkansız. 

Sizce de öyle değil mi?

1421482866_thejerk-stevemartin.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.