Apple'ın herkesi fena yanılttığı 7 şey! - Page 1

Herhalde Apple kadar ürünleri itiraza maruz kalan bir firma yoktur. Biraz geriye dönüp baktığımızda büyük firmaların yöneticilerinin, birçok gazetecinin ve fazlasının, yaptıkları alaycı açıklamalar nedeniyle pişman olduklarını görebiliyoruz. Tabi ki Apple da kötü kararlara ve işe yaramayan ürünlere imza atmış bulunuyor, ancak aşağıdaki 7 başarı hakkında önceden söylenenler, ister Apple'ın olsun, ister başkasının, yeni ürünler hakkında konuşurken daha dikkatli olmak gerektiğini gösteriyor.

Apple'ın herkesi fena yanılttığı 7 şey! - Page 2

iPhone

Teknolojinin geçmişinde iPhone kadar reddedilen bir ürüne rastlamanız zor. Market Watch için köşe yazısı kaleme alan John Dvorak, 2007'de "Apple'ın iPhone'un fişini çekmesinin gerektiğini" söylemişti. Palm, iPhone satışa sunulduktan sonra bile ders almamış, iPhone satın alanlardan hiçbirinin 1 ay sonra onu kullanmaya devam etmeyeceğini ileri sürmüştü. Microsoft'tan Steve Ballmer, Robbie Bach ve The Register yazarı Bill Ray, iPhone'un başarılı olacağına inanmayan isimlerden sadece bazıları.

Apple'ın herkesi fena yanılttığı 7 şey! - Page 3

iPad ise "iPod touch'ın büyüğü" sözleriyle bir kenara itilmişti. iPad ismi bazı teknoloji siteleri tarafından alay konusu edilmiş, böyle bir cihazın iş ortamında kendine yer edinemeyeceği söylenmişti. iPad'in giriş modeliyle aynı fiyata daha iyi bir laptop alınabiliyordu ve iPad'e olan ilgi, bazılarına göre geçici bir hevesti.

Apple'ın herkesi fena yanılttığı 7 şey! - Page 4

iPod, Apple'ın geleneksel bilgisayar piyasasının zincirlerinden kurtulmasını sağlayacak önemli bir cihazdı. Ancak iPod'un tanıtılması, birçok negatif tepkiyi beraberinde getirdi. Bunlardan en ünlüsü, belki de Slashdot'un kurucusu Rob Malda'nın şu sözleriydi: "Kablosuz bağlantı yok. Alanı Nomad'den daha dar. Kusurlu." Cihazın fiyatının 399 dolar olması da çoğu kez eleştirildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.