Donanım

Apple'ın LG ile anlaşması ortaya çıktı! Adeta servet ödenmiş

Geçtiğimiz dönemlerde akıllı telefon işinden çıkmış olan LG'nin Apple ile yaptığı bir anlaşma ortaya çıktı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Apple'ın LG ile anlaşması ortaya çıktı! Adeta servet ödenmiş

Geçtiğimiz dönemlerde akıllı telefon pazarından çekilen LG farklı alanlarda varlığını devam ettiriyor. Nisan ayında LG, patent lisansı için bir kerelik ödeme aldığını bildirmişti. Ancak şirket müşterilerin kim olduğunu açıklamamıştı. Şimdi yayınlanan bir rapor ise bu müşterilerden birinin Apple olduğunu ortaya koydu. TheElec'in bir raporunda, sektör kaynaklarına göre LG Electronics'in iki şirketten 890 milyar KRW (662,4 milyon $) aldığını ve bunun 800 milyar KRW'si (595.4 milyon $) Apple tarafından ödendiğini öğrenmiş olduk. Aradaki fark ise kimliği belirsiz bir şirket tarafından ödendi.

Apple'ın LG ile anlaşması ortaya çıktı! Adeta servet ödenmiş

apple

Yayınlanan rapora göre LG Electronics ve Apple'ın, uzun süreli bir patent lisans anlaşmasına girdiği bildirildi. Söz konusu anlaşma muhtemelen "birçok standart temel patent" içeriyor. LG akıllı telefon işinden ayrıldığı için, şirketin çapraz lisans anlaşması için Apple'a ödeme yapma yükümlülükleri de değişti. Bu nedenle tüm detaylar ortaya çıkmasa da iki şirket arasında bir anlaşma olduğu ve bu anlaşmanın uzun yılları kapsadığı ortaya çıktı.

The Elec, "LG, birden fazla standart temel patente sahip ve muhtemelen Samsung ile de bir anlaşma isteyecektir" ifadelerini kullandı. LG akıllı telefon işinden çıkmış olsa da, LG Innotek ve LG Display gibi diğer bağlı kuruluşları iPhone üreticisine sırasıyla kamera modülleri ve ekranlar sağlamaya devam edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.