Donanım

Apple'ın yeni ürünü parçalarına ayrıldı!

Apple'ın yeni ürünü HomePod parçalarına ayrıldı. Bakalım HomePod'un içerisinde neler var?


Apple'ın henüz Türkiye'de satışa sunulmayan Siri destekli akıllı hoparlörü HomePod, teknolojik ürünleri parçalarına ayıran ve tamir edilebilirlik puanını belirleyen iFixit'in konuğu oldu.

Adım adım parçalarına ayrılan HomePod'un, bozulması durumunda Apple'a ödemeniz gereken tutarın neden 279 dolar olduğu iFixit sayesinde kesinleşti. iFixit, HomePod'un tamir edilebilirlik puanını 10 üzerinden 1 olarak belirledi.

Tamiri neredeyse imkansız olan HomePod'un içerisinde; Apple A8 işlemci, 4 inç büyüklüğünde 1 adet woofer, 7 adet tweeter ve 6 mikrofon yer alıyor. Ayrıca woofer'ın gerçek zamanlı kalibrasyonu için cihazın içerisinde düşük frekansta çalışan ayrıca bir mikrofon daha yer alıyor.

Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 802.11ac bağlantılarını destekleyen HomePod, sadece iOS, macOS, tvOS ve watchOS cihazlar ile çalışıyor.

Bluetooth desteği olmasına rağmen Android cihazların bağlanamadığı HomePod, bu eksiği ile büyük bir pazarı eliyle itecek gibi görünüyor.

Eğer HomePod'un içerisindeki parçaları merak ediyorsanız buradan iFixit'in sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.