Sanal gerçeklik bilgisayar oyunlarından sonra sinemada da hayatımıza girdi. Dünyanın ilk sanal gerçeklik sineması Virtual Reality/ VR Cinema Amsterdam’da hizmete girdi. VR sinemanın kurucusu Samhoud Media şirketi, Avrupa’nın çeşitli lokasyonlarında pop-up sanal gerçeklik standları kurararak seyircilerin ilgisini ölçtü. Gelen cevapların değerlendirilmesi üzerine ilk VR sinemanın ilginin yüksek olduğu Amsterdam’da kurulmasına karar verildi.

AVRUPA’YI SARACAK

VR Cinema sinemada, büyük bir projeksiyon perdesi önündeki yuvarlak dizilmiş sandalyelerden oluşan salonda, biletli izleyicilere, sanal gerçeklik kulaklıkları ve gözlükleri veriliyor. Sinemaya gelen izleyiciler odalara geçtikten sonra Samsung Galaxy S6 yerleştirilmiş Gear VR gözlükleri ile filmi seyrediyor. Şimdilik büyük bütçeli filmlerin gösterilemediği sinemada 14 dolar karşılığında 35 dakikalık bir film paketi izlenebiliyor. Şirket Madrid, Paris, Berlin ve Londra gibi diğer Avrupa başkentlerinde de şube açmayı planlıyor.

35 DAKİKASI TAM 14 DOLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.