Akıllı telefonlar özellikle de pandemide dünya üzerindeki birçok insanın can kurtarıcısı haline geldi. Film izleme, oyun oynama, sipariş verme, vb birçok işlemi akıllı telefonlarımız sayesinde gerçekleştirebiliyoruz. Can sıkıntılarından en önemli kaçış yolu haline gelmesinin yanı sıra, önemli işlerimizi bu cihazlarımız sayesinde kolayca halledebiliyoruz. Tabi tüm bunlar yoğun kullanıma sebep oluyor ve bu nedenle cihazınızın pilini en iyi durumda tutmak oldukça önemli.

Biz de Teknolojioku olarak sizlere, telefonunuzun şarj süresinin olabildiğince uzun süreli olması için yapmanız gerekenleri sizler için listeledik. Elbette bu durum göreceli ve batarya kapasitesine göre farklılık gösterecek, ancak belki de en önemli anlarda size en azından 5-10 dakika kazandırabilecek.


İşte telefonunuzun şarjının uzun süreli olması için yapmanız gerekenler!

Yetkisiz şarj cihazlarını kullanmayın


Genellikle her telefon modeli ihtiyaç duyduğu belirli bir voltaj için tasarlandığından, markanın kendi telefon modeline ait olmayan şarj cihazları telefonunuza zarar verir. Bu nedenle kendi telefonunuza uygun şarj cihazını kullanmalısınız.

Pil seviyesinin asla %0'a düşmesine izin vermeyin


Telefonunuz pil tasarrufu düzeyine ulaştığında (genellikle %20'de) prize takın. Telefonunuzun şarjının tamamen tükenip kapanmasına izin vermeyin.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.