Donanım
ASRock dedikoduları doğruladı!

ASRock'tan ekran kartı bombası!

Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden biri olan ASRock, ekran kartı sektörüne de adım atıyor. Firma daha önce çıkan iddaları doğruladı.

2002 yılında Tayvan'da kurulan ASRock, kısa süre içerisinde teknoloji dünyasının yıldız isimlerinden biri haline geldi. ASRock, gerek ekran kartları gerekse stüdyo ev sistemleri alanında üst seviye markalardan biri haline geldi.

Tayvanlı şirket 2017 yılında 500 milyon dolardan fazla gelir elde etmeyi başardı. Pegatron Holding'e bağlı olan firmanın dünya çapında 500'den fazla çalışanı buluyor. Buna ek olarak ASRock, X99 mimarisini destekleyen tek anakart firması konumunda ve Intel Xeon mimarisi ile uyumlu.

ASRock, ekran kartlarına rekabetine dahil olacağı yönündeki iddiaları doğruladı. Firmanın Japonya Twitter hesabında dedikodular gerçeklikle buluştu ve çeşitli görseller paylaşıldı.

ASRock'tan ekran kartı bombası! - Resim : 1

ASRock, hali hazırda dünyanın en büyük üçüncü anakart üreticisi. Şirket hem AMD hem de NVIDIA ile yakın ilişkiler içerisinde... Kısacası şirket, iki markaya ait en iyi yongalarla  savaşa katılacak.

Yorumlar
savaş
savaşa katılacak tabi bilinçaltına yerleşmiş artık rekabete katılacak denseydi daha iyi olmazmıydı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.