Donanım

ASTEL sizi Christie CP2208 ile kendi sinemanızın sahibi yapıyor!

Astel Elektronik, Christie’nin ufak sinema salonları için geliştirdiği kompakt sinema projektörü CP2208’i Kasım 2015 tarihinden itibaren müşterileriyle buluşturuyor.


Astel Elektronik, ufak salonlarda katma değerli bir dijital sinema çözümü sunmak üzere tasarlanmış Christie CP2208’i, Kasım 2015 tarihi itibariyle pazara sundu.

Christie CP2208 parlak 3D görüntüler ve Hollywood üzerinden gelmeyen alternatif içerikleri, 2K çözünürlüğü ve sağlam ve kullanıcı dostu tasarımı ile 10.6 metre genişliğindeki ekranlara taşıyor. Üstelik de bunu sadece 54 kg ağırlığında, Christie dijital sinema ailesinin en kompakt kasası ile yapıyor.

10,000 lümen ışık gücüne varan parlaklık!

DVI bağlantıları ve dual HDMI portları ile farklı alternatif içerik kaynaklarını destekleyen CP2208, Texas Instruments’tan gücünü alan 3-çip 0.69" S2K DLP Cinema® chipset kullanıyor. CP2208 tamamen DCI-uyumlu gösterimlerde 9,000, alternatif içeriklerde ise tam 10,000 lümen ışık gücüne varan bir parlaklığa sahip.

1448278724_1448264256christiecp2208front.jpg

CP2208 ile büyük sinema salonlarının dışındaki sinemalar da dijitale dönüşecek!

Türkiye’deki sinemaların dijitale dönüşümünün Astel öncülüğünde büyük ölçüde tamamlandığını ve geriye sadece daha ufak salonları kullanan, küçük ölçekli sinema işletmeleri kaldığını aktaran Astel Elektronik Pazarlama Direktörü Kaan Kısakol, “Astel olarak bu işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir çözümü beğenilerine sunarak Türkiye’de kalan sinemaların dijitale dönüşmesinde de şimdiye dek olduğu gibi lider bir rol üstlenmek istedik. CP2208 bu iş için son derece uygun; daha gelişmiş bir renk üretimi, benzer boyuttaki civa-lambalı projektörlerin iki katı ışık gücü ve daha üstün bir performans sağlayan xenon aydınlatma teknolojisi sayesinde yarışa zaten bir adım önde başlıyor” dedi.

Küçük sinema işletmelerinin yönetimi kolaylaşırken maliyetler azalacak!

CP2208’in küçük işletmelerde sinema yönetimini ve maliyet baskısını rahatlatmak adına çok geniş bir lamba ve lens yelpazesi ile beraber geldiğini vurgulayan Kısakol, “İşletmeciler Christie’nin Ekran Yönetim Sistemi’ne ve yüksek performanslı depolamaya sahip IMB-S2 modeli veya Series-2 IMB sistemi arasından istedikleri entegre medya bloğunu (IMB) sisteme ekleyebiliyorlar. Bu da onlara gerek bütçe gerekse uygulamalarına tam uyacak çözümü geliştirebilmelerini sağlayan benzersiz bir esneklik sunuyor” dedi.

Uygulama alanları sayısız

Son derece uygun cihaz maliyeti, düşük işletme maliyetleri ve yüksek kurulum esnekliğini birarada sunan Christie CP2208 ufak sinemaların yanısıra kurumsal toplantı odaları, müzeler, oditoryumlar gibi birbirinden farklı ve çok yönlü sayısız uygulama için yüksek kaliteli ve güvenilir bir projeksiyon çözümü sunuyor.

Bir bakışta CP2208

 • Tam DCI-uyumu
 • 5 farklı xenon lamba seçeneği
 • 3D ready
 • 2K çözünürlük
 • Düşük işletme maliyeti
 • Motorize lens düzeneği
 • Açık IMB slotu
 • Perde Yönetim Sistemi (SMS) ve yüksek performanslı NAS depolamasına sahip ppsiyonel entegre medya bloğu (IMB)
 • HFR desteği
 • Sezgisel grafik arayüze sahip dokunmatik kontrol paneli
 • Standart HDCP desteği
 • Lambaya kolay ve hızlı arka erişim
 • Yıkanabilen ve tekrar kullanılabilen filtre
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.