Donanım

Asus GX500 ile sınırları siz çizin!

Son dönemde artan oyuncu laptopları ile yapabileceklerinizin sınırlarını siz belirleyin

Asus GX500 ile sınırları siz çizin!

Dizüstü bilgisayarlar son dönemde tabletlerin artmasıyla birlikte eski popülaritesini kaybetse de oyuncular için geliştirilen özel laptoplar halen birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. 

Oyuncu laptoplarının sektörde "Gamer" adı altında satıldığını görüyoruz. Sektörde sadece bu yönde uzmanlaşmış AlienWare ve Monster gibi firmalar en iyiyi sunmak için çalışırken, Asus ve MSI gibi firmaların ise uygun fiyatlı laptopların yanında yüksek performans ve yüksek fiyatlı ürünlere de imza attığını görmekteyiz.

Bugün sizlere tanıtacağımız laptop Asus'un GX500 isimli dizüstü bilgisyarı. NX500'ün kuzeni olarak nitelendirebileceğimiz GX500'de NX500 gibi 4K çözünürlüğünde (3840 x 2160 piksel) bir ekrana sahip. 4K çözünürlüğü GTX 860 ile besleyen Asus; işlemci tarafında ise en kolay ve en hızlı çözüm gibi görün İntel i7 işlemcisinden güç almakta. Açıkça söylemek gerekirse kağıt üstünde grafik tarafının biraz eksik kaldığına şahit olmaktayız, ama bu işlemci ve GTX 860 hem günlük işlerin hem de çizim yapan kişilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

1401805513_asusroggx500gamingnotebooks-1.jpg

Asus GX500'in en önemli özelliği ise tüm bu donanımları sadece 19 mm kalınlıkla bizlere sunmasıdır. 2,2 kilogram ağırlığa sahip olan Asus GX500'in 4K çözünürlüklü ekranı belki oyun performansı açısından en iyiyi sunmuyor ama bu bilgisayarın tüm grafik programalarını sorunsuz şekilde çalıştırabileceğini rahatllıkla söyleyebiliriz. Son dönemde 4K çözünürlüklü  dizüstü bilgisyarları oyunculardan daha çok grafik tasarım işiyle uğraşanların tercih ettiğini görüyoruz. 

Fiyat olarak ise 2.200 dolar seviyelerinde olan bu bilgisayarların ülkemizdeki satış fiyatlarının ise 5000 TL'leri geçtiğini görmekteyiz. Bundan dolayıda bu bilgisayarların yaygınlaşması şimdilik oldukça yavaş olmakta.

Peki sizce 4K çözünürlüğün 15,6 inç 4:3 ekranda olmasını nasıl karşılıyorsunuz? GX500'ün ön incelemesini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.