Donanım

ASUS, Intel Z97 tabanlı üç yeni Maximus VII oyun anakartını tanıttı

Republic of Gamers Maximus VII Serisi anakartlar, oyunseverler için birinci sınıf bileşenler, gelişmiş ağ bağlantısı ve sarmalayan ses performansı sunuyor.

ASUS, Intel Z97 tabanlı üç yeni Maximus VII oyun anakartını tanıttı

ASUS Republic of Gamers (ROG) Maximus VII Gene mATX, Maximus VII Hero ATX ve yeni Maximus VII Ranger ATX oyun anakartlarını tanıttı. Bu Intel® Z97 yonga seti tabanlı Maximus VII anakartlar, oyunseverlere emsalsiz bir oyun performansı sunabilmek için LGA soket 1150  ve Intel 4., yeni 4.ve 5.nesil işlemci (Haswell, Haswell Refresh, Haswell Refresh K-serisi/ Devil’s Canyon) desteğine sahip.

Bu üç oyun anakartı, ünlü ve güvenilir ROG oyun efsanesi üzerine inşa edildiler. Anakartların üçü de ROG'un ayırt edici kırmızı-siyah renkleriyle donatıldılar. Maximus VII Gene ve Hero, mat siyah ve kırmızı kaplama ile dünyanın ilk çift renkli PCB'sine sahipler. Maximus VII serisi, birinci sınıf bileşenler, siyah nikel işlemci soket kapakları ve gelişmiş devre yerleşimleri ile donatıldı. Maximus VII serisi ayrıca oyunseverler için gelişmiş ağ bağlantısı ve ses performansının yanı sıra geliştirilmiş UEFI BIOS ve 10Gbit/s'ye varan veri aktarım hızı sağlayan M.2 (PCIex 2) teknolojileri de sunuyor.

ASUS Başkan Yardımcısı ve Anakart ve Masaüstü Sistem Birimleri Genel Müdürü Joe Hsieh, "Daha fazla oyunseverin ROG oyun deneyimi yaşama ayrıcalığına sahip olabilmesini sağlamak için yüksek değere sahip yeni bir ROG anakartı olan Ranger serisini satışa sunmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

1399104293_m7gsupremefximpactii.jpg

Olağanüstü çevrimiçi oyun deneyimi

ROG Maximus VII serisi anakartlar daha hızlı ve kesintisiz oyun oturumları için en yeni Intel Ethernet ile donatıldılar. İşlemcinin ek yükünü azaltarak oyunlar için daha fazla işlemci gücü kalmasını sağlıyor ve olağanüstü yüksek TCP ve UDP işlem hacmi sunuyor.

ROG, LANGuard ile RJ45 LAN portunu da geliştirdi; işlem hacmini iyileştirmek için gelişmiş sinyal eşleme teknolojisi ve yüzeye monte birinci sınıf kapasitörler kullanıyor. LANGuard ayrıca ROG Maximus VII serisi anakartlar için voltaj dalgalanmalarına karşı ve elektrostatik olarak korunan bileşenler (ESD Korumalar) ile geleneksel kartlardan voltaj dalgalanmasına karşı 1,3 kat daha fazla koruma ve 1,9 kat daha fazla statik elektrik toleransı sağlıyor.

ROG'a özgü en yeni ağ optimizasyonu aracı GameFirst III, artık daha da kullanıcı dostu özelliklere ve sezgisel bir arayüze sahip. GameFirst III, oyun paketlerine öncelik tanıyarak daha kusursuz bir çevrimiçi oyun deneyimi sağlamak için oyunlara daha fazla bant genişliği atanabilmesini sağlıyor. Birçok ön ayarlı moddan (Optimizasyon, Oyun, Medya Akışı ve Dosya Paylaşımı) birini seçebilir; hatta uygulamaların bant genişliklerini birbirlerinden bağımsız olarak yönetebilirsiniz. GameFirst III, ağ trafiğini yönetmek ve bağlantı hızlarını test etmek amacıyla dahili bir Ağ Takibi aracına da sahip.

Oyunlarda gerçekçi sesler

ROG Maximus VII Hero ve Ranger  SupremeFX 2014; Maximus VII Gene ise elektromanyetik parazitleri (EMI) engellemek için son teknoloji ürünü izolasyon teknikleri kullanan özel ses kartıSupremeFX Impact II,birinci sınıf ELNA® ses kapasitörleri ve 8-kanallı altın kaplama ses çıkışları ile harici ses kartı kadar hassasiyetle geliştirilmiş ses performansı sunuyorlar.

ROG Maximus anakartların yedinci nesli olan bu seri, kulaklık direncini algılayarak dahili amplifikatörü otomatik olarak ayarlayan Sonic Sense Amp ve popüler oyun türlerine (FPS, yarış, dövüş, spor) en uygun ses ayarlarını yapmak için kolay bir yöntem sunan dahili Sonic Sound Stage düğmesi gibi yeni ROG ses teknolojileri sunuyor.

Maximus VII serisinin SupremeFX ses teknolojisi, 2 kanallı bir kulaklıkta bile 7.1 kanal ses performansı elde edebilmenizi sağlayan tek tıkla Sanal Surround işlevine sahip yepyeni bir ses ayarlama paketi olan Sonic Studio'yu da içeriyor. Dahası, ses çıkışını kendi tercihlerinize göre ayarlayabilmeniz için Yankı, Bass Arttırma, Ekolayzır, Ses Netliği ve Akıllı EQ gibi ayrıntılı ayarlar sunuyor.

Tamamıyla hükmedin

KeyBot, özel USB soketi aracılığıyla KeyBot mikro işlemcisini etkinleştirerek mevcut klavyenizi anında "geliştirmenizi” sağlıyor. Kısayollara ve komutlara anında erişmek için işlev tuşlarına makrolar atayabilir ve hatta tuşları programlayarak tek tıkla akıllı oturum açabilir ve uygulamaları başlatabilirsiniz.

TrueVolt USB, hem ön hem de arka USB portlarında istikrarlı 5V çıkış gücü sağlamak için özel olarak tasarlandı. İzole edilmiş bu lineer güç kaynağı, bağlı olan tüm cihazların temiz enerji elde etmelerini sağlamak için potansiyel voltaj dalgalanmalarını en aza indiriyor.

Ödüllü UEFI BIOS

ROG Maximus VII serisi anakartlar, fareyle kontrol edilebilen daha kullanıcı dostu bir UEFI BIOS ile hız aşırtma ve bilgisayar bileşenlerini yenileme konusunda hem acemi hem de usta kullanıcılara daha hızlı kurulum imkanı ve gelişmiş özellikler sunuyor. Sık kullanılan ayar seçeneklerini belirlemek bile mümkün. Yenilenen ROG UEFI BIOS, seçili ASUS ekran kartlarını otomatik olarak algılayarak ayrıntılı pratik bilgiler sunarken; entegre Secure Erase ise fabrika ayarlarına dönmek için tüm SSD verilerini siler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.