Donanım

Asus, notebooklara ne yerleştirecek?

Asus'un notebooklara yerleştireceği bu donanım yankı uyandırabilir.

Asus, notebooklara ne yerleştirecek?

Teknoloji piyasası yarışında akıllı telefonların ve tablet bilgisayarların hızlı bir şekilde bilgisayarların alanını işgal etmeye başlaması bazı firmaları değişik fikirler ve donanımlar kullanmaya yönlendiriyor. Bu günlerde ise Asus her iki alanda da etkin olmaya çalışıyor ve bu isimlerin başında geliyor. Asus tabletlere ciddi yatırımlar yapması ile gündemdeyken şimdide ilgi çekici bir notebook patenti ile haber konusu oldu.

1337289146_asusprojeksiyonpatenthaber1.jpg

Mobil pazarında daha önce projeksiyon özelliğine sahip bir çok akıllı telefonlar piyasaya sürülmüştü. Yeni nesil cihazlarda bu özelliğin sektör standartlarından olması da şaşılacak bir durum  değil ancak Asus, görünüşe göre projeksiyon özellikli notebooklar üretecek.

1337289161_p500.jpg

Tasarım özelliğine göre notebooktaki ekran menteşelerinin bulunduğu alana pico projektörleri yerleştirilecek ve ekranın ters katlanarak görüntünün uygun bir açıyla yansıtılması sağlanacak.

1337289190_2h6bxcp.jpg

Bu tür bir donanımı akıllı telefonlarda görmeye alışkın olan kullanıcılar bir notebookta, projeksiyon kullanılmasını nasıl karşılayacak bakalım. Ancak halen birçok kullanıcı için notebooklar sunumların vazgeçilmezi. Bu nedenle böylesi bir proje geliştiren Asus'un bu tasarıma sahip ürünleri dünya çapında büyük ilgi görebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.