Donanım

Asus'tan yüksek overclock özellikli ekran kartı

Asus yüksek overclock ve serin çalışma özelliği sunan yeni ekran kartını tanıttı


Asus yüksek overclock ve serin çalışma özelliği sunan yeni ekran kartını tanıttı. ROG Matrix serisine katılan bu yeni sernin adı Matrix GTX 580.

19 fazlı güç tasarıma sahip olan bu yeni ürün de Nvidia Geforce GTX 580 GPU tabanı kullanılmış. Ayrıca TweakIt, ProbeIt, Safe Mode butonu, Super Alloy Power bileşenlere ve çift fanlı DirectCU II termal soğutma sistemine de sahip yeni model hem oyun severlerin hemde overclock tutkunlarını cezbedecek gibi görünüyor.

1307703989_matrix580.jpg

Matrix GTX 580 serisi 816MHz hızına ulaşırken, sahip olduğu 1.5GB GDDR5 bellek 4.8GHz saat hızına ulaşmaktadır. Anlık overclock ayarı ve ölçümü için TweakIt ve ProbeIt, herhangi bir zamanda kaydedilmiş ayarların geri getirilmesi için Safe Mode butonunu içeren donanımsal bir dizi yazılımlar önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Overclock

Matrix GTX 580 Serisi her yönüyle PCB düzenlemesi ve ayrıcalıklı 19 fazlı Super Alloy Power teknolojisiyle overclock performansında en son noktaya ulaşmak için üretilmiştir. Bu da referans tasarıma nazaran %15 performans artışı, 2,5 kat daha uzun yaşam ömrü ve 35°C daha serinlik özellikleriyle çok daha fazla overclock öncülüğünü garanti ediyor.

Soğutma sistemi

Matrix GTX 580 serisini soğutmaya yardımcı olan GPU ile direkt bağlantılı bakır sıcaklık borularından oluşan ayrıcalıklı bir DirectCU II termal tasarımdır. İkiz fanlar %20 daha serin çalışma ısısı sağlarken, referans tasarıma nazaran kartın ısı yutucuları %600 daha fazla hava çekiyor. MATRIX LED yükleme göstergesi, kartın tüm yüklemelerini aynı anda renk değiştiren görüntüsüyle sağlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.